TikTok üzgünüz ancak bir sorun oluştu hatası

Andronova
Yazar Andronova

TikTok üzgünüz ancak bir sorun oluştu tekrar dene hatası alanların çoğunun anlık oluşan problemlerden dolayı yaşadığını düşünüyoruz. Sürekli çıkıyor diyenlerinde yaptığı şeyler veya kullandığı cihazın incelenmesi gerekebilir. Bizde oluşan durum hesap açarken çıkıyor olması. Artı kapatılan hesabı açarken çıkabilir.

Teknoloji destek

Üzgünüz ancak bir sorun, TikTok kullanıcıların nadir karşısına çıkan sistem arızalarından biridir. Anlık çıkabileceği gibi sürekli ara ara devam etmesi de mümkündür. Önemli olan genelde mi yoksa hesapla mı alakalı olduğunun netliğe kavuşturulması.

Alınan uyarılarda dikkat etmeniz gereken en önemli hususun topluluk kurallarından birine aykırı davranışlar sergilememeniz. Oldu ki böyle bir şeye neden olacak davranışlar sergilediniz o zamanda içeriğin büyüklüğüne göre beklemeniz gereken bir zaman dilimi karşınıza çıkabilir.

TikTok bir sorun oluştu uyarısına dikkat ediniz

Hesaplarda çıkan benzeri uyarıların bir kısmı sistemdeki olağan dışı aksaklıklarda yaşanırken bir kısmında ise kişinin şüpheli davranış sergilemesinden dolayı yaşanmakta. Burada yapılacak en mantıklı olan belli bir zaman dilimine kadar hiç bir şekilde hesabın kullanılmaması.

Aşağıdakilere geçilmeden önce yaşananın ne ile alakalı olduğunu anlamanız adına araştırma yapmanız gerekebilir. Mesela başlıkta çıkan sorun hesap açarken karşımıza çıkmıştı.

Sürekli sürekli aynı şeylerin yapılmasının daha büyük aksaklıkların çıkmasına neden olabileceği konusunda sizleri uyarıyoruz. Biraz beklemekte fayda olacağını düşünmekteyiz.

Başlıkta uyarıyı alanların çoğunun durumları aynıdır. Özellikle günü birlik oluşan problemlerde deneneceklerin çoğunun işe yarayabileceğini düşünüyoruz.

Çözümde yapacaklarınızı detaylı anlatıyoruz

Neden bir sorun oluştu hatası çıkıyor diyenlerin bakması gerektiği şeyler şunlar olacak:

 1. Genelde oluşması veya bölgeye bağlı çıkan aksaklıklar. Bunun anlaşılması adına hem bulunduğunuz il hem başka illerde yaşayanlarla görüşüp kontrol ettirmeniz olacak.
 2. Kapatılan bir hesapta kullanılan telefon numarasıyla veya mail ile hesap açmaya çalışıyorsanız böyle bir mesaj alabilirsiniz.
 3. Yeni hesap açarken karşınıza çıkabilir. Bilgisayar yardımıyla hesabı açmaya çalışınız. Yoksa mobil tarayıcı üzerinden deneyebilirsiniz.
 4. Sürekli deneyen kullanıcıların belli bir zamanlığına engellemeye uğraması mümkündür. Hiç denemeden bekleyebilirsiniz.
 5. Şüpheli olarak algılananların başka bir internet bağlantısını kullanmalarını öneriyoruz. Artı başak telefon veya bilgisayarla deneyebilirler.
 6. VPN kullanıcıların çoğunun benzeri uyarılarla karşılaşabiliyor. Bunla hesabınıza girmeniz demek şüpheli duruma kendinizi düşürmeniz demektir.
 7. Türkiye içerisinde oluşan sıkıntılarda ise bu seferde VPN işe yarayabilir.
 8. Girilen bilgilerle daha önce hesap açılmış olması veya kapatılan hesapta kullanıldığı anlamı da taşıyabilir.
TikTok uzgunuz
TikTok üzgünüz ancak bir sorun oluştu hatası

Kullanılan uygulamadan kaynaklı olabilir

 1. Mevcut versiyonun çok eski olması ve sistemin uyum göstermemesi. Ya da tam tersi durum.
 2. Çıkarılan bir güncellemenin buna neden olması. Eskisine dönebilirsiniz.
 3. Uygulamanın ayarlarından eğişim yapabiliyor musunuz kontrol ediniz.
 4. Telefondan uygulamalara girip, TikTok yazana dokunup, önce önbellek ve sonrasından verilerin kaldırılmasının işe yarayacağını düşünüyoruz. Bu Android kullanıcılarının yapacağı önemli bir adımdır.
 5. Uygulamaya verilen izinleri kontrol ediniz.

Hesaplarda çıkan olumsuzluklar

 1. Hesaplara uygulana yaptırımlar. Şikayetlerin bir sonucu veya şüpheli görülen haller.
 2. Eksik bilgilerin bulunması ve gerekli alanların doldurulduktan sonra onaylanması işinize yarayabilir.
 3. Profildeki alandan bir şeyi değiştirebiliyor musunuz diye kontrol ediniz. Değişmiyorsa o zaman yaptırım veya geçici aksaklıklarla izah edilebilir.

Hesabınız türünü değiştirin

Kronik veya hesaplardaki geçici sorunlara yönelik hesapların işletmeye geçiş yapılmasını öneriyoruz. İsteyen kullanıcı tekrardan geri dönmesi mümkün.

Aşağıya eklediğimiz resimli anlatıma baktığınız bu seçeneğin yer aldığı alan Hesabı yönet” seçeneğidir.

TikTok takipci nasil gizlenir 1
Üzgünüz ancak bir sorun oluştu TikTok hatası

Daha çok şeyleri yazabileceğimizi belirtip ve mantığını anlamanız adına bunların yeterli olacağını düşünmekteyiz.

Sıradaki: Instagram üzgünüz bir hata oluştu

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.