TikTok videoları kimin beğendiğini göremiyorum

Andronova
Yazar Andronova

TikTok hesaplarında zaman zaman çıkan aksaklıklardan biri TikTok videoları kimin beğendiğini göremiyorum sorunu hala devam ediyor.

Teknoloji destek

TikTok videolarını beğenenleri görme TikTok’un kullanıcılara sunduğu bir özelliktir. Kişiler videolarının kimlerin gördüğünü ya da izlediğini göremez fakat kimlerin beğendiğini ya da kimlerin yorum yaptığını görmekte.

TikTok beğeni özelliği her sosyal medya platformunda olduğu gibi oldukça önemli bir özelliktir. Yüksek takipçi kitlesine sahip olan ve gelirini TikTok üzerinden sağlayan kişiler beğeni, yorum, izlenme gibi etkileşimlere çok önem verir. Bir videonun ne kadar beğeni aldığı o kişinin hesabının ne kadar çok tanındığını belli eder. Çünkü takipçiler TikTok’ta sahte bir şekilde satın alınarak da artırılabilir. Fakat beğeni ya da izlenme gibi etkileşimler o hesabın ne kadar gerçek bir hesap olduğunu belli eder.

TikTok beğenileri görünmeme sorununun nedenleri

TikTok videoları kimin beğendiğini görme bildiğim kısmında görülmektedir. Fakat bildirimler silinmiş bir şekilde görülüyorsa ya da sadece beğenilerin kimin yaptığı görülmüyorsa sorun var demektir. Bu sorunun nedeni oluşan herhangi bir teknik arıza sonucunda çıkma olasılığı. Kişiler beğeni, yorum ya da izlenme etkileşimleri için şüpheli davranışlarda bulunabilir. Ya da kişiler topluluk kurallarına aykırı videolar paylaşmış olabilir, diğer kullanıcılara hakaret etmiş olabilir. Bu gibi durumlarda TikTok tarafından verilen kısıtlamalar bazı özelliklerin görülmemesine neden olabilir. Telefon ya da uygulamanın kendisi en güncel halinde olmadığında problem yaşatır. Güncellenmemiş TikTok’ ta özellikle yeni güncellemeler geldiyse beğeni gibi etkileşimlerin görünmemesine neden olması da mümkün.

Şu olasılıklara bir göz atın:

 • Telefonlardaki olası herhangi bir aksaklığın neden olması mümkün. Test edilmesi gerekiyor.
 • Sürümden kaynaklı durumların analizi.
 • Hesabın eksik yanları olması. (Profil eksikliği, mail veya telefon eklenmemiş olması)
 • Geçici bir şeylerden dolayı yaşanması.
 • Hesabın şüpheli görülmesi veya ceza alması.

Uygulamalardaki sorunların incelenmesi

Telefonla uyum problemi yaşayanların önceki versiyonlarla denemesi gerekiyor. Baktınız aynı şekilde devam etmekte o zamanda telefondaki bazı alanlar üzerinden işlemler yapılmalı.

Telefonun ayarlarından TikTok’ u bulup içerisindeki seçeneklerin çalıştırılması gerekiyor. Örnek güncelleme ve önbellek silinmesi.

Uygulamaların kendi içerisindeki ayarlarında ufak bir işlem yapmanız da önerilir. Orada da önbellek temizlenmesi ve sonrasında izinler kontrol edildikten sonra denenmesi gerekir.

TikTok videoları beğenenleri göremiyorum çözümü

TikTok video beğenenleri görülmüyor sorunun çözümleri için aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır;

 • Kullanıcılar TikTok videolarını göremediği zaman oluşan teknik sorunlardan dolayı olup olmadığını anlamak için bir süre beklemelidir.
 • TikTok uygulaması telefondan tamamen silinerek tekrardan kurulu. Olmadı bu şekilde bir süre beklenmeli.
 • Farklı bir cihaz aracılığıyla ya da farklı bir internet aracılığıyla girerek yeniden denenmelidir.
 • TikTok telefon üzerinde en baştan güncellenmelidir.
 • Uygulamalardaki sürüm sorunlarında önceki sürümlerin denenmesi gerekiyor.
 • Sonradan kurduğunuz uygulamaların yol açtığı sorunlarda kurduklarınız ya kaldırılmalı ya da devre dışı bırakılmalı.
 • Profilde eksik alanların doldurulması şart. Güven açısından telefon veya mail ekli değilse ekleyin ve doğrulayın.
 • Hesap yönetiminden hesabınızın türünü işletme veya diğer seçeneklerden biri ile değiştirin. Bu geçici problemlerde çözüm sunan adımlardan biridir. Merak etmeyin istediğiniz zaman kişisel olan profile dönersiniz.
 • Cihazın en son ki özellikleri uygulayabilmesi için yazılım güncellemesinin yapılmış olması gerekir.
 • Yukarıdaki maddeler denenmesine rağmen hala beğeniler görünmüyorsa TikTok yardım merkeziyle iletişime geçilmelidir. Kişiler buradan beğenilerinin görünmediği detaylı bir şekilde anlatarak sorunun çözülmesini talep etmelidir.

Hesabın türünün değiştirilmesi

Sondan üçüncü maddede önerdiğimiz adımı uygulamanız için gerekli adımları buraya eklemek istedik. Resimli şekilde bir anlatım aşağıda bulacaksınız. Sorun çıkması halinde oturumunuzu kapatıp tekrar girdiğinizde bir daha tür değişimini deneyin.

Profilinize dokunduğunuzda üst köşedeki çizgili alana girin, ayarlar ve gizlilik yazısına dokunun, hesabı yönet adlı ilk seçeneğe geçin ve hesap kontrolü adlı başlık altında gerekli geçişi başlatın.

TikTok videolari begenenleri goremiyorum
TikTok videoları kimin beğendiğini göremiyorum

Yukarıya eklediğimiz görseldeki alan açılmazsa telefonu yeniden başlatın.

TikTok videolari begenenleri goremiyorum 2
TikTok videoları beğenenleri göremiyorum

Alt taraftaki kişisel yazan alanda ilk geçenler için işletme ve diğer seçenekler açılacak. Biz geçiş yaptığımızdan dolayı bu şekilde yazmakta.

TikTok videolari begenenleri goremiyorum 3
TikTok beğenenler gözükmüyor

TikTok videoları kimin beğendiğini göremiyorum hatası çıkanların başka telefonlardan ve hesaplardan denemeden işlem yapmamalarını önermekteyiz. Artı geçici olasılığının da kontrol edilmesi adına başka sosyal medya hesaplarında bu olayla alakalı paylaşımların olup olmadığına bakın.

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir