Tim Cook “Gey Olmaktan Gurur Duyuyorum” dedi.

Dünyanın en güçlü geyleri ile ilgili sıralamalarda uzunca süredir en üstte bulunan Tim Cook, geçtiğimiz hafta içinde cinsel kimliğini ilk kez açıkça belirtti: ¨Tüm profesyonel hayatım boyunca özel yaşamımı mümkün olan en dar sınırlarda yaşadım. Hiç bir zaman cinsel kimliğimi reddetmediğim gibi bugüne kadar aleni olarak bir açıklama da yapmadım. Bugün açık olmama izin verin; gey olmaktan gurur duyuyorum ve geyliğin Tanrının bana verdiği en büyük lütuf olduğunu düşünüyorum.¨

Andronova

Bloomberg Businessweek’e Cook’un gönderdiği mektup sayesinde öğrendiğimiz duygusal açıklama da Cook kendini bir aktivist olarak nitelendiremeyeceğini söyledi. Cinsel kimliğiyle ilgili sorunlar yaşayan, bunu kabullenemeyen, toplum baskısından çekinen, kendini yalnız hisseden ya da kısaca problemler yaşayanlara yönelik olarak ¨Apple‘ın CEO’sunun gey olduğunu bilmeniz belki sizleri rahatlatır.¨ dedi.

Tim-Cook-with-Rainbow-Apple-Logo

¨Eşitlikleri ile ilgili endişelenenlere ilham verebilmek, kimliğiyle ilgili şüpheye düşenleri rahatlatabilmek ya da yalnız hissedenlerin yalnız olmadığını gösterebilmek benim özel yaşantımdan daha önemli.¨ Tim Cook

Tim Cook’un açıklamaları bize asla unutmamamız gereken bir gerçeği tekrar hatırlatıyor: Bizler cinsiyet, ırk, din, millet gibi unsurlarımıza sahip olmadan önce İNSANız. Bu nedenle doğal olarak eşitiz. Ayrımlar ve ayrımcılığın her türlüsüne İNSANlar olarak karşı çıkmalıyız.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.