Tinder hesap nasıl dondurulur geçici kapatma süresi

media 9970

Sosyal medya aracı olan Tinder uygulamasını kullanmak istemediğimizde veya özel nedenlerden dolayı hesabı kapatmak isteriz. Peki Tinder hesap dondurma?

Andronova

Tinder sosyal medyanın unsurlarından biridir. Sosyal medya artık internet dünyasında en çok kullanılan araçlardır. Artık çevremizde nerede ise herkesin bir sosyal meday hesabı bulunmaktadır. Bu hesabı sadece bir site üzerinde değil bir kaç farklı sosyal medyada bu hesab bulunabilmektedir. Bu kadar yaygın olan bir durumun bazen elimizde olmayan sebeplerden dolayı kapatmakta isteyebiliriz. Yazımızda birde dondurmakla alakalı nasıl yapılır buna değineceğiz.

Tinder uygulamasında hesap açma olanaklarından biride diğer sosyal medya hesaplarınızla adınıza hesap oluşturmanızdır. Örnek olarak Instagram hesaplarınızı kullanarakta Tinder uygulamasında hesap oluşturabilirsiniz. Eğer diğer sosyal medya hesapları ile açtığınız hesabı kapatsanız bile Tinder uygulamasında hesabınız halen devam etmektedir. Bunu için Tinder uygulamasına girerek hesabınızı silmeniz gerekmektedir.

Tinder hesap nasıl dondurulur?

Haberimiz yeni güncellendi ve dondurma seçeneği geliştirici tarafından ek olarak yerleştirildi. İşlem için:

 • Profilinizi açıyorsunuz.
 • Hesabı silmeyle alakalı seçeneğe dokunuyorsunuz.
 • “Hesabımı dondur” seçiliyor.

Silme işlemi ise;

Sosyal medya araçlarının sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu araçlardan bazıları diğerlerine göre daha fazla popüler olmaktadır. Tinder sitesi bu popülerite sitelerden bize göre biraz aşağıdadır. Şimdi maddeler halinde bu hesabınızı nasıl kapatabileceğinizi anlatalım;

 1. Öncelikle resimli açıklamamız Tinder hesap kapatma haberimizden ulaşabilirsiniz.
 2. Tinder yazılımını çalıştırınız.
 3. Ekranda bulunan Profil bölümüne giriş yapınız.
 4. Bu bölümünde ise ayarlarınızı yapabileceğiniz.
 5. Profil ayarlarının bulunduğu elt bölümde yer alan Hesabı Sil yazısına yıklayınız.
 6. Hesabı sil’e tıkladıktan sonra Tinder sizlerden hesabınızı dondurma veya silme işlemini onaylamanızı isteyecektir. Onay ekranı ise aşağıdaki gibidir.

Bu onaydan sonra Tinder hesabınızı diğer sosyal medya araçları gibi 30 gün süre ile pasif konuma alacaktır. Eğer bu süre zarfında tekrardan aktif etmez iseniz hesabınız tamamen silinecektir.

Tinder hesap nasıl dondurulur geçici kapatma süresi

Tinder hesap dondurma geçici kapatma süresi

Şifresini unuttulan hesaplar için yukarıda bıraktığımız bağlantı iş görebilir. Denilen adresle iletişime geçtim ama dönmediler diye yazacaklara şimdiden gerekli bilgilendirmeyi yapamk istedik. İlk hafta herhangi bir bilgilendirme yazısı gelmedi ise tekrardan bağlantıyı kullanın. Ama geldi ise yoğunluk durumuna göre sonradan bilgi verilmek üzere işleme alınacaktır.

Tinder hesap nasıl kapatılır?

Bundan önce kapatılacak hesap işlemleri onaylandıktan ve ilgili gün dolduktan sonra artık geri dönüşü olmadığını belirtelim. Eğer hesabı kapatamıyorum diyorsanız aşağıdaki bağlantıyla talep gönderiniz.

 • İletişim için help.tinder.com/hc/tr/requests/new açın
 • Güvenlik endişesi veya başka bir seçenekler ilerleyin
 • İlgili alanları doldurun
 • Dönüş yapılacak e-postayı ekleyin
 • Açıklamanızı düzgün şekilde yapınız. Bir hata alıyorsanız tam metni yazın


Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2020, 14:56

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın