Tivibu Android' den yönetin: Kumanda uygulaması

Android Tivibu uygulaması artık çok kolay kullanıma sahip bir arayüzü bulunuyor. Tivibu kumanda programı ile kanal değiştirme ve dahasını bulacaksınız.

teknik destek

Android telefon ve tabletlerden Tivibu’ yu kullanabilirsiniz. Kumanda uygulaması ile telefondan kanal değiştirme olanağı dışında gelişmiş ayarları ile hoşunuza gidecek. Android mobil platformuna olan ilgi dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızlı bir şekilde artmakta. Ilgi artışıyla birlikte Türkçe ve Turkiye’deki hizmetleri destekleyen uygulamaların sayısı da artıyor.

Yayın hayatımız boyunca faydalı gördüğümüz gerek Türklerin yazdığı gerekse Android mağaza uygulama karmaşaığı içinden işlevselliğiyle ön plana çıkan farklı uygulamaları sizlerle paylaşmaya çalıştık. Yazımızda sizlere tanıtacağımız uygulamamızın adı; Tivibu kumanda.

Internet Teknolojileri tarafından yazılmış olan bu uygulama; Turk Telekom’un internet uzerinden sağlamakta oldugu televizyon hizmeti olan Tivibu’yu kablosuz olarak Android cihazınızla yönetmenizi sağlıyor. Daha once bir benzeri Android platformu icin yazılmamış olan bu uygulama, hizmetten yararlanan Android kullanıcılarına buyuk kolaylık sağlayacak.

Uygulamayı yüklediğiniz Android cihaz ile Tivibu’nuza;

Kanal değistirme, Ses kontrolu, Sesi kapama, Kanal listesini göruntuleme ve Tam ekran moduna geçme gibi komutlar gönderebiliyorsunuz.

Google Play’ a girdiğinizde çok sayıda uygulamayla karşılaşabilirsiniz. Bunların kullanıcı yorumlarını okuyarak karar vermenizi öneriyoruz.

Tivibu kumanda uygulaması;

Tivibu hizmetinin sağlandığı kablosuz modeme Android cihazın bağlanması ve arada bir köpru kurularak ağ üzerinden Android cihaz ile bilgisayarınız arasında komut alışverişi yapılması prensibiyle çalışıyor. Cihazınızı kumanda olarak kullanabilmek için bir takım işlemleri yerine getirmeniz gerekiyor.

Tivibu Android' den yönetin: Kumanda uygulaması

Tivibu kumanda apk

Tivibu kumanda uygulamasının kurulumu

1. Tivibu hizmetini kullandığınız bilgisayarınızdan Tivibu programını çalıştırın.

2. Bilgisayar ile Android cihazınız arasında bağlantı kurulmasını sağlayacak olan TivibuServer uygulamasını buradan indirin ve herhangi bir yere çıkartın.

3. Tivibu Server programını çalıştırdığınızda başlat çubuğunun sağ bölümünde kırmızı bir simgenin bulunduğunu göreceksiniz. Bu işarete sağ tıklayıp “Başlat” seçeneğini seçin. Eğer uygulamayı ilk defa çalıştırıyorsunuz. Güvenlik duvarı tarafından bir uyarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu uyarıya “Engellemeyi kaldır” cevabını verip işlemlere devam edin.

4. TivibuServer programının sağ alttaki simgesi kırmızı ve yesşl renklerle yanıp sönene kadar bekleyin. Simge bu hali aldığında Android cihazınız kullanıma hazır demektir.

5. Android cihazınızı Tivibu hizmeti aldığınız kablosuz modeme bağlayın.

6. Buradan ya da aşağıdaki QR kodu cihazınızdaki barkod tarayıcı uygulma ile taratarak Tivibu Kumanda uygulamasını indirin.

7. Tivibu Kumanda uygulamasını açın.

8. TivibuServer programını çıkardığınız dizine gidip “ip adresimi göster” adlı dosyaya tıklayın.

9. Açılan komut istemi penceresinde; IPv4 Adresi……..IP ADRESI satırını bulup 192.168…. ya da 10…. ile başlayan bilgisayarınızın modem IP’sini ogrenin.

10. Bu IP adresini Tivibu Kumanda uygulamasına girin ve “Bağla” butonuna basın.

11. Bağlantı sağlandıktan sonra bağlı olduğunuz modem ile olan bağlantınız kopmadığı sürece istediginiz yerden Tivibu’yu yönetebilirsiniz. Yerine getirdiginiz bu işlemleri her defasında yerine getirmeniz gerekmiyor. Diğer kullanımlarda bilgisayarınızın modem IP adresi değişiklik gösterebileceğinden dolayı 8 ve 9. adımları tekrarlamanız gerekebilir. Uygulama hakkındaki şikayetleriniz ya da karşılaştığınız problemleri  e-posta adresinden yayıncının direk kendisine iletebilirsiniz. Her geçen gün kullanıcı sayısı artmakta olan Tivibu hizmetinin gelismesi ve Android’in uygulama çesitliliğinin artması adına önemli bir adım.

Umarız yazılan Türkçe ve Türkiye ile alakalı uygulamalar Android’e olan önemin ülke bazında artımasını sağlar. Uygulama ile ilgili görüş ve önerilerinizi Android mağazasından iletilebilir. 


Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2021, 01:40

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir