Tizen 2.3 Görüntüleri Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung’un Intel ve bir çok ortak ile geliştirdiği Tizen işletim sisteminin yeni görüntüleri ortaya çıktı. Tizen Endonezya sitesinden yayınlanan görüntülere göre, Tizen eski versiyonlarına oranla daha canlı renklere sahip olmuş. Ayrıca görünüşe göre Samsung, daha baskın renkleri kullanmaya başlamış. Mavinin baskın renk olarak gözüktüğü yazılımda ara yüzün Touchwiz’i çağrıştırdığı gözden kaçmıyor.

Samsung; Tizen’in ara yüzünü minimum 800 x 480 (WVGA) çözünürlüğe uygun olarak geliştirmiş. Daha önce yaptığımız habere de baktığımızda, Samsung’un sene sonuna kadar giriş seviye bir Tizen telefonu çıkarması bekleniyor. Ara yüze göz attığımızda, renklerin dışında büyük yenilikler göze çarpmıyor. Tizen geliştirme şefi Taesoon Jun yaptığı açıklamada, Tizen’in ilk etapta giriş ve orta seviye telefonlara odaklanması planlanıyor.

Samsung; Tizen’i geliştirirken iki hedefe odaklanmış durumda. İlki, firmanın Google’a bu kadar bağımlı olmamasını sağlamak. İkinci olarak ise Çin ve Hindistan pazarında 100 $ altında satılan rakip firma telefonları ile baş edebilmek. Android One projesi ile Google’un da Hindistan’da pazara girmesi rekabeti körükleyen başka bir sebep. Tizen kullanan ilk telefonun Samsung SM-Z130H kod adında, 5 inç ekrana sahip olması bekleniyor. Telefonda Spreadtrum 1.2 gHz çift çekirdekli işlemci ve Mali 400 ekran kartı kullanılıyorken, bellek olarak da 512 MB RAMe yer verilmiş. Samsung’un 2015 yılında, genel olarak telefon üretimini %30 azaltacağı düşünüldüğünde, yeni nesil Tizen telefonu merakla bekleniyor. Samsung Tizen hakkında ne düşünüyorsunuz?Tizen 2.3 gsmarena_002 gsmarena_003

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!