Tizen 3.0 Kullanıcı Arayüzü Galaxy S4’te Görüntülendi!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Intel ve Samsung tarafından geliştirilen açık kaynak işletim sistemi Tizen hakkında çok şey yazıldı çizildi ve işletim sisteminin 2013 yılı içerisinde resmiyet kazanması bekleniyordu, ancak geçtiğimiz gün bizzat Samsung Mobile Başkanı JK Shin, Tizen’in daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak adına bir süre daha ertelendiğini açıkladı. Ertelenmenin ne kadar bir sür süreyi kapsayacağı bildirilmedi fakat 2014 yılından önce Tizen ve Tizen ile çalışacak ilk telefonun resmiyet kazanması beklenmiyor.

Son olarak işletim sisteminin 2.0 numaralı versiyonunu geliştiriciler için gün yüzüne çıkaran Tizen Hindistan Ar-Ge bölümü şimdi de Tizen 3.0 versiyonunun kullanıcı arayüzü görüntülerine blog sayfasında yer verdi. 5-inç boyutunda Full HD çözünürlükte Super AMOLED ekrana sahip Galaxy S4 modelinde görüntülenen arayüz fotoğrafları ilk bakışta  Windows Phone’un renkli metro arayüzünü akıllara getirebilir (özellikle müzik uygulaması).

Bunun yanı sıra kilit ekranda, saat, pil seviyesi, bildirimler ve operatör adı görüntülenebiliyor. Arama ekranı ise hem stok Android hem de Touchwiz’den farklı bir tasarım sergiliyor.

Tizen 3.0 işletim sistemi sadece akıllı telefonlar için planlanmıyor, aynı zamanda otomobil ve diğer akıllı elektronik cihazlarla da uyumlu olacaktır. İşletim sisteminin Mart 2014’de piyasaya çıkacağı bildiriliyor.

ilgili>> tizenindonesia.blogspot.nl

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir