Tizen İşletim Sisteminde Sona Geliniyor

media 2725

Samsung Android işletim sistemine sahip telefonlar yaparak bunlardan milyonlarca adet satıyor. Samsung bu arada Windows Phone telefon modelleri de yaparak Android bağımlılığıının önüne geçmeye çalışıyordu. Windows Phone işletim sisteminin bir türlü istenen etkiyi vermemesinden dolayı Samsung dünyanın en tecrübeli silikon üreticisi İntel ile yeni bir işletim sistemi üzerinde çalışmalara başlamıştı.

teknik destek

“Tizen” adında ki bu işletim sistemi başlarda pek bir etki yaratamasa da Samsung’un bu iş içn büyük miktarda Ar-Ge yatırımı yapmasıyla ve çalışan mühendislere yaptığı baskı sonuç vermeye başladı. Tizen telefonların yıl bitmeden tanıtılacağı konuşulurken; Tizen işletim sistemine sahip 10 inç bir tabletin görüntüleri internete düştü. Tabletin A9 çift çekirdekli bir işlemcisi,10 inç Full HD ekranı ve 2 GB Ram’i olduğunu biliyoruz. Sadece program geliştiriciler için hazırlanmış bu tabletin Tizen 2.1 işletim sistemine sahip olduğunu da tableti yapan Systena firmasının kaynaklarından öğreniyoruz. Tizen işletim sisteminin bir çok kolaylığı firma tarafından resimlerle ortaya konuyor. Tablete Game Pad takılarak oyun oynanabiliyor ve klavye/mouse gibi ek donanımlarda tablete destek veriyor.

Screenshot_1 Screenshot_2

Screenshot_3

Samsung, Google’ın “her ihtimaline karşı” böyle bir B planı yapıyor. LG’nin de böyle bir girişim peşinde olduğunu biliyoruz. HTC ise önümüzdeki zamanda Microsoft tarafından alınacağı için böyle bir kaygısı yok! (Bu benim tamamen şahsi düşüncem) Teknoloji severler olarak umarım Samsung’un B planına ihtiyacı asla olmaz.

Kaynak: phonearena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın