Tizen’de Android Uygulamaları Çalıştırılabilecek!

Samsung, Tizen OS ile çalışan akıllı telefonu Samsung Z1’de bir ilki deniyor. Firmanın ilk resmi Tizen telefonu olan Samsung Z1’in Android uygulamalarını çalıştıracağı söyleniyor.

Andronova

Tizen OS resmi olarak Android uygulamalarını desteklemiyor ancak Tizen işletim sisteminde Android uygulamalarının çalışmasını sağlayacak olan OpenMobile’ın Application Compatibility Layer (ACL) uygulamasının Tizen uygulama marketinde yerini alması, Tizen’in Android uygulamalarına merhaba demesi anlamına geliyor.

WhatsApp gibi veya diğer Android uygulamalarını Tizen OS yüklü Samsung Z1’de çalıştırabilmek için, Tizen uygulama marketinden ACL uygulamasını kurmak gerekiyor.

Samsung bu hareketiyle Android kullanıcılarını kendi işletim sistemi Tizen’e çekmeye çalışıyor. Ancak bunun Samsung’un istediği gibi sonuçlanıp sonuçlanmayacağını önümüzdeki süreçte göreceğiz.

Aşağıdaki video’da WhatsApp’ın Android uygulamasının Tizen işletim sisteminde kolayca nasıl kurulacağını izleyebilirsiniz.

BQaJEwQ-0ek” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.