Togari Olarak Adlandırılan Xperia Z Ultra İlginç bir Görselde Ortaya Çıktı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony’nin yılın ikinci yarısına damga vurması beklenen telefonlarından Togari hakkında son dönemde birçok iddia gündeme geldi. 26 Haziran’da Almanya’da düzenlenecek etkinlikte resmiyet kazanması beklenen telefon, sahip olduğu 6.44-inçlik devası ekranı ön plana çıkarmak adına daha önce hiç karşılaşmadığımız ilginç bir görselle sızdırıldı. Bir kedi yavrusunun üzerinde rahatlıkla durduğu telefon sahip olduğu ekran boyutu itibariyle Galaxy Mega 6.3’ü geride bırakmaya hazırlanıyor.

Andronova

Xperiablog sitesinin güvenilir bir kaynaktan elde ettiği bazı detaylar, Xperia Z Ultra’nın göz doldurucu teknik özelliklerini ortaya çıkarıyor. 6.4-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ekran X-Reality ve TRILUMINOS teknolojisini beraberinde getirecek. Yeni nesil ekran teknolojisinde LED arka ışığı olağanüstü renk gösterimi sağlar ve görüntüye daha fazla derinlik katar. Şirket tarafından geliştirilen söz konusu teknolojide LED’ler daha saf kırmızı ve yeşil renk yaydığından gerçeğine daha yakın, zengin renklerle dolu üst sınıf bir ekran deneyimi sağlanıyor. Sony yeni ekran teknolojisi sayesinde Xperia Z’nin ekranında algılanan kötü görüş açısı ve kontrast seviyelerinde yapılan eleştirileri çözüm getiriyor.

media 16858

Xperia Z Ultra’da heyecan verici özelliklerden bir diğeri de özel yeteneklerle donatılmış ekran sensörü olacak.  Henüz teyit edilmiş bir bilgi olmasa da İsveçli bir firma olan Neonode tarafından geliştirilen MultiSensing dokunmatik teknolojisinin Xperia Z Ultra’da yer alması bekleniyor. Söz konusu teknoloji optik kızılötesi ışığına dayanır. Bir nesnenin boyutunu, basınç değerini, derinliğini, hızını ve hatta yüzeye yakınlığını tanımlayan MultiSensing için Sony ve Neonode arasında anlaşmaların yapıldığı rapor ediliyor. Detaylar için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

Japon üreticinin birçok yeniliğe yer vermesini beklediğimiz telefon/tablet melezi için dillendirilen diğer teknik özelliklere değinecek olursak; 2.2GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Qualcomm 800 işlemci, Adreno 330 grafik birimi, 2GB RAM, 8MP çözünürlüklü Exmor RS arka kamera, 2.2MP ön kamera, su geçirmez IP55/IP58 değeri (Xperia Z ve ZR’den daha iyi bir seviye), Android 4.2.2, 6.5mm kalınlık ve 212 gram ağırlık.

31E-hFeY2RI#!” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın