Topluluk kurallarımızı ihlal ettiği için canlı erişim askıya alındı

blank

TikTok küçüklerin cinsel istismarı topluluk kurallarımızı ihlal ettiği için canlı erişim askıya alındı sorunu çıkan kullanıcıların bazılarında içeriğin yanlış olmadığı ve bu durumdan rahatsız olduklarını yazmışlar. Bu konumuzda şikayet konusunun içerikle alakalı olup olmadığının değerlendirilmesini yapacağız.

Topluluk kuralları adı altında çok fazla uyarı metni ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Çok geniş bir yapıya sahip olan bu kuralların net sebebi içeriği göre analiz edilir.

Küçüklerin cinsel istismarı, TikTok ağında yayınlanan videoların içeriklerini otomatik olarak algılayan sistemlerin tespit ettiği hesapları geçici bir süre kısıtlama olayına denilebilir. Tabi içerikte büyük sorun varsa o zaman tamamen hesabın kapatılması söz konusu.

Canlı erişim askıya neden alınır?

TikTok canlı erişim askıya alınmasının temel sebeplerinde biri cinsel içerikler olduğu kadar çok sayıda olası nedenlerde görülebilir. Verilen uyarı metninde bazen ucu açık kalan durumlar oluşabiliyor.

Diğer önemli durum ise bir kişinin veya çok sayıda kişinin ilgili videoyu şikayet etmesinin bir sonucu uygulanan yaptırımdır. Burada kişilerin özel hayatının yer aldığı izinsiz görüntülerin kullanılması da bu kategoriye girebilir. Küçük bir çocuğun izinsiz yarı çıplak görüntüleri dahi bu sınıfa dahil edilmesine neden olabilir.

  1. Yayına alınan görüntülerde izinsiz herhangi bir görüntünün yer alması.
  2. Karşınızdaki kişi istemediği halde çekim yapmanız.
  3. Reşit olmayan bir çocuğun görüntülerini vasiyi izni olmadan kullanılması.
  4. Cinsel çağrışım yapman görüntülerin tümü bu sınıfa dahil edilir.
  5. Çekim sırasında fark etmediğiniz çocuk görüntülerinin yer alması.

Listemizi daha fazla uzatmadan yapılacak bir şeyler olup olmadığına bakmanız için önerilerde bulunacağız.

Topluluk kurallarımızı ihlal ettiği için canlı erişim askıya alındı

Askıya alınan hesabın açılması mümkün mü?

Askıya alınmış hesaplar için itiraz edilmesi adına haklı sebeplerin olması gerekiyor. Ben ilgili içeriğin böyle bir şeyi kapsadığını bilmiyordum ya da görüntülerde bu olduğunu fark etmedim gibi bahaneler üzerinden olumlu dönüş yapılmaz.

Kasıtlı olarak yapılan şeylerde elle tutulur kanıtlarla itiraz etmenizi öneririz. Aksi durumlarda bir kez olumsuz dönüş yapıldı ve siz daha mantıklı veriler sunsanız dahi yanıt olumlu olmayabilir. Hatta ilgilenmeden yanıt dahi verilmeyebilir.

Başvurmadan önce olası son yayınlanan videolarınızı baştan sona inceleyiniz. Erişiminiz yoksa dahi dışarıya açıksa bakınız. Ya da arkadaş olarak açık olanların hesapları kullanılabilir.

Erişiminiz var ama sadece canlı yayın engeliniz varsa önce sorunlu videoyu veya videoları bulup ve kaldırdıktan sonra başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yasal mevzulara dikkat ediniz.

İçeriklerde yasal sorun çıkaracak görüntülerin acil kaldırılmasından sonra mantıklı bir açıklamanız olması gerekiyor. Yaptırımlar öyle ya da böyle uygulanacaktır. Önemli olan geçici mi yoksa kalıcı mı olacağının belli olması

Oturumuna giriş yapanları ek olarak bilgilerinin doğrulanması istenilebilir. Kimlik doğrulamasından geçilmesi gerekebilir.

Hesaplardaki uygunsuz görüntülerin şikayetlerinde yaptırımlar hızlı olacaktır. Tabi bunu şekillendirecek olan şikayetlerin ne kadar fazla olduğudur. Bazıları kaç kişi şikayet ederse kapatılır veya kaldırılır diyenler oluyor. Burada temel olan içeriğin sorunlu olması.

Uyarı alanların bazılarında ekranın altına itiraz göndermesi için bir seçenek sunulur. Hata mıydı şeklinde itirazda bulunmanız için öneri seçenek karşınıza çıkabilir. Bazılarında bu seçeneğin çalışmadığı zamanlar vardır. Bunun temelinde sistemde arızanın oluşması veya kullanılan telefon ve uygulama hatalarından kaynaklı anlar oluşabilir.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!