Hesabın veya hesabındaki hareketler topluluk standartlarımıza uymadığı için facebook’ u kullanamazsın

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Facebook hesabın kapatıldı. Hesabın veya hesabındaki hareketler topluluk standartlarımıza uymadığı için facebook’ u kullanamazsın. Bu kararı zaten değerlendirdik ve karar geri çevrilemez. Hesapları kapatma nedenlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için topluluk standartları’ nı ziyaret et hatası alanların çoğunun başvurusu olumsuz sonuçlanır.

Teknoloji destek

İçeriğimiz tamamen bilgi vermek adına hazırlanmıştır. İtiraz etmeniz için size bir seçenek sunulmazsa direk başvuru yapacağınız bir form bulunuyor.

Facebook hesabın kapatıldı sorunu yaşayanların haklı bir gerekçeleri bulunmuyorsa kesinlikle hesapları geri açılmayacaktır. Kapatıldı bildirimi genelde kullanıcının ağın kurallarına uymaması sonucunda gerçekleşen bir durumdur. Aynı zamanda başka hesaplar tarafından haksız şikayete uğranması da hesabın kapatılmasına sebep olur. Facebook hesabı kapatmadan önce bir hesap incelemesi yapsa da bazen çok şikayet alındığında hesabın kapatılması gibi durumlarla karşılaşılabilir. Haksız yere hesabın kapatılması sonucunda da hesap genelde yeniden açılır.

Facebook hesabın kapatılması durumu

Facebook hesabının kapatılma sebepleri genelde Facebook tarafından belirlenen Topluluk Kuralları’ na aykırı bir hareket yapma sonucunda oluşur. Her kurallara uyulmaması hemen hesabı kapatmasa da büyük kurallara uyulmaması hesabı kapatır. Örneğin cinsel içerikli paylaşımlar yapmak, kişileri madde bağımlılığına sürükleyecek gönderilerde bulunmak gibi hareketler sonucunda hesap kapanabilir. Aynı zamanda Facebook üzerinden başka kişilerin sinine, diline ve ırkına laf etmek de hesabın kapatılmasına neden olan konulardan biridir.

 • Kullanıcıların veya belli bir kesimi rahatsız edici paylaşımlarda bulunmanız.
 • Yaptığınız yorumlarla rahatsız etmeniz.
 • Şüpheli olarak algılanmanız ve katı kurallardan birini yapmanız.
 • Yasak olmayan paylaşımlar ve telif hakkı durumları.
 • Tehdit söylemleri ve sakıncalı paylaşımların yasal sorumlulukları

Facebook hesabı kapatılırsa nasıl açılır?

Facebook kullanıcıları hesap üzerinden Topluluk Kuralları’nı ihlal eden davranışlarda bulunmadıysa ve bunu kanıtlayabilirse hesabına yeniden kavuşabilir. Bu gibi durumlarda ilk olarak Facebook hata bildir kısmından ya da Facebook müşteri hizmetlerinden bu konuyla ilgilenen personellere ulaşmak gerekir. Buradan kullanıcılara doldurmaları için belge verilecektir.

Belgenin içeriğinde ise kişilerin haksız yere hesaplarının kapatıldığına yönelik detaylı bir şekilde açılmalar bulunmalıdır. Aynı zamanda kapanan hesabın kullanıcı adı ve IP adresi de eklenmelidir. Facebook tarafından detaylı incelemeler sonucunda hesap yeniden açılabilir.

Sitemizde kapatılan hesabın açılması için daha önce bir haber hazırlamıştık. Artı Facebook iletişim şeklinde bir sayfamızda yer alıyor. Bu iki konu içerisinde bulunan bağlantıların işe yaramasını umuyoruz.

Başvuru yaparken haklı olan gerekçelerinizin elle tutulur bir yanı olması gerekiyor. Talep gönderiminden sonra bir haftanın dolmasını bekleyin ve dönüş olmadığında tekrardan talep gönderimi yapın.

topluluk standartlarimiza uymadigi icin
Topluluk standartlarımıza uymadığı için facebook’ u kullanamazsın

Facebook topluluk kuralları

Facebook hesabındaki hareketler topluluk kuralları ihlali olmaması için dikkat edilmesi gereken bazı topluluk kuralları şu şekilde verilmiştir;

 • Facebook’ta sunulan içeriklerin ve özelliklerin ticaretinin yapılması ya da kiralanması,
 • Facebook’ta başkalarının içeriklerinin kopya olarak yapılması,
 • Facebook’ta bir başkasının taklidini yapmak ve onun gibi davranmak,
 • Facebook’ta paylaşılan gönderiler arasında başka insanlara ya da gruplara ayrımcı söylemlerde bulunmak ve ırkçılık yapmak,
 • Yasadışı ya da zararlı olan maddeleri Facebook üzerinden tanıtmak aynı zamanda bunların ticaretini yapmak,
 • Facebook üzerinden başka hesaplara nefret dolu, karalayıcı, kışkırtıcı, müstehcen ya da saldırgan ifadelerde bulunmak,
 • Facebook’ta farklı kullanıcıları tehdit ederek onları korkutmak,
 • Rızası olmayan üçüncü bir kişinin bilgilerini Facebook üzerinden paylaşmak,
 • Cinsel içerikli paylaşımlar yapmak,
 • +18 küfürlü ve argo kelimeler kullanmak Facebook Topluluk Kuralları’na aykırıdır. Bu gibi durumlarda hesaplar kapatılabilir.
Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.