Torrent yavaş indiriyor hızını arttırma (Tracker ekleme)

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

İnternetten dosya indirirken veya film indirmeye çalışırken Torrent yavaş indiriyor sorununda yardım isteyenlerin bir kısmı indirme hızını arttırma önerilerine ihtiyaç duyarlar.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Eski konulardan biri olan bu yazımızda torrent programına nasıl tracker ekleneceğini anlatacağız. Tracker ekleme işlemi birçok kullanıcı tarafından torrent indirme hızını artırmak için yapılan bir işlemdir. Bu servisi kullanmaya yeni başladıysanız ve internet hızınızdan veya torrent popülerliğinin az olmasından dolayı indirme sorunları yaşıyorsanız aşağıdaki yöntem ile bu işlemini kolayca yapabilir, torrent indirme hızınızı artırabilirsiniz.

İçeriğe eklediğimiz önerilerin her kullanıcının işine yarayacağına emin değiliz. Lakin zararsız adımlar olduğundan denenmesinde fayda olacak.

Tracker ekleme işlemi nasıl yapılır?

1. Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi indirmeye başladığınız bir torrent dosyasına tracker ekleme işlemi yapmak için hemen alt tarafta bulunan izleyiciler kısmına tıklıyoruz ve bu alana sağ tıklayarak izleyici ekle diyoruz.

2. Aşağıdaki görselde olduğu gibi açılan pencereden bulduğunuz güncel tracker listelerini ekleyerek tamam diyoruz. İzleyicilerin güncellenmesi birkaç dakika kadar sürecektir. Bu işlem de tamamlandıktan sonra indirme hızınızın büyük oranda değiştiğini kendi gözleriniz ile göreceksiniz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Torrente tracker ekleme işlemini görselli olarak anlattık. Bu işlemleri yaptıktan sonra indirme hızınızda yine değişiklik olmaz ise konu ile ilgili sorularınızı bize aşağıda bulunan yorum alanından sorabilir, hızlıca yanıt alabilirsiniz.

Torrent indirme hızını etkileyen faktörler, torrent hızı nasıl artırılır gibi sorularınızı da yakın bir süre içerisinde yanıtlıyor olacağız. Hatırlatmakta yarar var: İnternette birçok güncel tracker listesi adı altında verilen listelerin indirme hızınızı artırmaması bu trackerların güncel veya sağlıklı olmadığını gösterir. Farklı tracker listelerini deneyerek en uygun indirme hızını yakalayabilirsiniz.

Torrent indirmek için kendimin de uzun zamandır kullandığı uTorrent programını gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

Araştırmalarımız bittikten sonra bulduğumuz güncel tracker listelerini de sizlerle paylaşıyor olacağız.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Torrent yavaş indiriyor şikayetlerinin temelinde ne olduğunu anlamak için aşağıdaki önerilerimizi test edin.

Torrent indirme hizini
Torrent yavaş indiriyor hızını arttırma (Tracker ekleme)

Torrent hızlandırma sorunu yaşayanlar

Torrent indirme hızını artırmak için uygulanacak adımların bir kısmı da kullanılacak sistemlerdeki herhangi bir olumsuzlukları olup olmadığının araştırılması olacak.

Programın kurulu olduğu sistemlerdeki uyum sorunu, doğru yapılandırma, internet hızı, dns ve altyapı gibi çok sayıda sebebin indirme hızını etkileyeceğini belirtelim. İş görür bir dns tanımlandıktan sonra modeminizi yeniden başlatıp denersiniz. Hala sıkıntılar çıkıyorsa ve internetin hızı sorunsuzsa o zamanda port değişimine gidilir.

Gelelim bilgisayarlardaki aksaklıklarda yapılacaklara. Burada esasında en iyi adım sistem geri yüklemenin çalıştırılması. Sıkıntının olmadığı tarihlere dönülüyorsa o tarihler seçilerek geri dönüş yapılması.

Unutmadan birde Torrent programının sürümlerindeki uyum veya sorunlara. Bunun içinde kaldırıp farklı sürümlerle test edilmesi gerekiyor.

Torrent yavaş indiriyor indirme hızını artırma programı olarak Google üzerinden yapacağınız aramalarda karşınıza çıkacak bir çok programın sıkıntılı olduğunu belirtelim. Mümkün olduğu kadarı ile çok sayıda kullanıcının tercih ettiği ve olumlu yorum yaptığı şeyleri tercih edin.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir