TouchID Tüm Apple Ürünlerine Geliyor!

Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Apple geçtiğimiz yıl iPhone 5S ile birlikte Home tuşunun içine gizlenmiş bir parmak izi okuma sensörünü bizlere tanıtmıştı. Bu parmak izi okuma sensörü ilk zamanlar biraz sorunlu çalışsada özellikle iOS 7.0.4 güncellemesinden sonra kusursuzluğa ulaşmıştı. Parmak isi okuma teknolojisinin ilk olarak Apple’da kullanılmadığını ama kaydırma yöntemi yerine dokunma yönteminin ilk kez iPhone 5S’te kullanıldığının altını çizelim.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Apple’ın parmak izi okuma teknolojini kullanması üzerine hemen ardından HTC One Max ile bu sensörü telefonuna hiç olmaması gereken bir yere konumlandırmıştı. Daha sonra Samsung Galaxy S5’te bu sensörü gördük. Şimdi ise LG G3’te de bu sensörün olduğu söylenmekte. Ayrıntıları yarın detaylı şekilde öğrenebileceğiz.

samsung_galaxy_s5_fingerprintscanner_leak_forum_hardware

Apple’a yakınlığı ile bilinen KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın önümüzdeki dönem çıkartacağı tüm mobil cihazlarda TouchID sensörünün kullanılacağı açıklamasında bulundu. Bu açıklamayala birlikte özellikle iPad Air 2, iPad Mini 3’te TouchID sensörünün kullanılacağı kesinleşmiş oldu. Hangi parmak izi okuma teknolojisi sizin için en uygunu lütfen yorumlarda bizlere bildirin.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Kaynak: phonearena

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir