TouchID Tüm Apple Ürünlerine Geliyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple geçtiğimiz yıl iPhone 5S ile birlikte Home tuşunun içine gizlenmiş bir parmak izi okuma sensörünü bizlere tanıtmıştı. Bu parmak izi okuma sensörü ilk zamanlar biraz sorunlu çalışsada özellikle iOS 7.0.4 güncellemesinden sonra kusursuzluğa ulaşmıştı. Parmak isi okuma teknolojisinin ilk olarak Apple’da kullanılmadığını ama kaydırma yöntemi yerine dokunma yönteminin ilk kez iPhone 5S’te kullanıldığının altını çizelim.

teknik destek

Apple’ın parmak izi okuma teknolojini kullanması üzerine hemen ardından HTC One Max ile bu sensörü telefonuna hiç olmaması gereken bir yere konumlandırmıştı. Daha sonra Samsung Galaxy S5’te bu sensörü gördük. Şimdi ise LG G3’te de bu sensörün olduğu söylenmekte. Ayrıntıları yarın detaylı şekilde öğrenebileceğiz.

samsung_galaxy_s5_fingerprintscanner_leak_forum_hardware

Apple’a yakınlığı ile bilinen KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın önümüzdeki dönem çıkartacağı tüm mobil cihazlarda TouchID sensörünün kullanılacağı açıklamasında bulundu. Bu açıklamayala birlikte özellikle iPad Air 2, iPad Mini 3’te TouchID sensörünün kullanılacağı kesinleşmiş oldu. Hangi parmak izi okuma teknolojisi sizin için en uygunu lütfen yorumlarda bizlere bildirin.

Kaynak: phonearena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!