Türk Hacker Grubu Ayyıldız Tim, Ruslara Cevap Verdi!

Andronova
By Andronova
1 Minimum Okuma

Türk hacker grubu Ayyıldız Tim, Ruslara cevap olarak büyük bir saldırı gerçekleştirerek, binlerde siteye erişimi engelledi ve binlerde kişinin bilgilerini ele geçirdi.

Sponsorlu reklam

Dün “Türkiye’ye Yapılan, Siber Saldırı Hakkında Açıklama Yapıldı” başlıklı yazımızda haberini sizlerle paylaştığımız, Türkiye’ye yapılan devasa boyutlardaki siber saldırı konusundaki resmi yetkililerin yaptığı açıklamanın ardından, şimdi de ünlü Türk hacker grubu Ayyıldız Tim, cevap olarak Ruslara büyük çaplı saldırı gerçekleştirdi.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Ünlü hacker grubu ve elinde devasa boyutlarda Botnet ağı bulunan Anonymous ve Red Hack (Kızıl Hackerlar) ile birlikte Türkiye’deki “com.tr” alan adlı devlet ve banka sitelerine DDoS saldırısı düzenleyen Rus hackerlar ve dolaylı olarak Rusya’ya, cevap olarak Ayyıldız Tim tarafından büyük çaplı siber saldırı gerçekleştirildi.

Sponsorlu reklam

Kendilerini “sanal alemin bordo berelileri” olarak tanımlayan Türk hacker grubu, Rusya’daki aralarında Rusya ekonomi bakanlığı gibi devlet siteleri, haber, banka ve alışveriş sitelerinin de bulunduğu bir çok siteye yapılan saldırılarla, siteler Rus hükumetine karşı mesajlar verildi.

ayyildiz tim saldiri

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bunun yanı sıra, 19 binden fazla Rus vatandaşının bilgilerini ele geçiren Ayyıldız Tim, bu bilgileri burada ayyildiz.org yayınlayarak, Ruslara adeta gözdağı verdi. Türk hacker grubunun yaptığı saldırıları takip etmek için buradan facebook.com/Ayyildiz.Org facebook hesabına kayıt olabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak