Türk Kullanıcıların Google Play Store’daki Rezaleti Gündeme Bomba Gibi Düştü!

blank

Narsisizm veya özseverlik, kişinin kendisine tapması, kabaca tabirle kişinin kendisine aşık olması olarak tanımlanan bir terimdir. Farklı tanımları ve kullanımları mevcuttur. Ünlü felsefeci Sigmund Freud Narsisizmi ‘Dış dünyadan soyutlanan libidonun (cinsel enerji) egoya (ben) yönlendirilmesi’ şeklinde açıklamıştır. Yani libidonun büyük bir depoda toplanır gibi egoda toplanması ve daha sonra nesnelere yönlendirilmesi; fakat kolaylıkla tekrar soyutlanarak egoya yönlenmesi durumudur. (Kaynak: wikipedia)

teknik destek

Diyeceksiniz ki neden “Narsizim” konusunda bilgi veriyorsun, bu bilgi son zamanlarda Türk kullanıcıların yapmış olduğu emek saygısızlığına bulduğum en masum isim oldu. Google firması, Play Store’da gelişitiriciler tarafından yapılan bir oyun yada uygulamanın kalitesi ile ilgili en önemli yorumun kullanıcılar tarafından verileceğine ve bu değerlendirmelerinde yazılımcılar için en doğru geri dönüş olduğuna inanan bir firma -idi. “di” li geçmiş zaman kullanıyorum; çünkü ülkemizde ki kullanıcıların “narsist” yaklaşımlarından dolayı Google çok yakında bu duruma dur diyebilir.

Yabancı kaynaklı internet sitelerinde Türk kullanıcılara karşı söylenen sözleri açıkçası sonuna kadar hakettiğimizi düşünüyorum. Kendini bilmez bazı Android kullanıcıları oyunlara gerçek değerlendirmelerini vermek yerine isimleri daha yukarıda görünsün diye düşük değer vererek listenin üstünde adlarının görünmesini sağlıyor.

Yorum kısmına da “çok güzel, harika oyun, yorum yukarıda gözüksün diye 1 yıldız verdim” yazıyor. Ülkemizde emeğe saygının olmadığını, bir emeğe ücret vermek yerine ücretsiz nasıl edinirim mantığının işlediği kişiler için bu yorumları yapmak elbette oldukça kolay ve harcanılabilir bir şey ama bu oyunları ve uygulamaları geliştirenler için bu puanların önemi oldukça fazla. Bu durumdan rahatsız olan insanlar, bunları yapanlardan tabii ki daha fazla ama aramızdaki çürük elmaları artık ayırmanın zamanı gelmedi mi? Şimdi sizi bu tarz yorumların bulunduğu ekran görüntüleri ile başbaşa bırakıyorum.

Angry Bird Go

Where is My Water 2

Sizlerde Google Play’deki oyun ve uygulamanın altında buna benzer yorumları görebilirsiniz. Bu acı durum şu anda yurtdışında ki her kaynakta haber olmakta ve ülkemizin itibarı yerlere düşürülmektedir. Çevrenizde buna benzer yorumda bulunan kimseler varsa bu arkadaşlarımızı uyaralım. Emeğe saygı, başkasına saygı hatta kendimize saygı göstermek içimizde olmasa da lütfen bu konuda herkes üstüne düşeni yapsın.

Not: Haberin bize ulaştırılmasını sağlayan “Dokan” kullanıcı adlı arkadaşımıza ve hassasiyeti için Mustafa KILIÇ’a teşekkür ederim.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!