Türk Tasarımcıdan HTC One Görünümlü Galaxy S5 Konsepti!

blank

Mart-nisan döneminde tanıtılması beklenen Galaxy S5‘te yazılım ve donanım özellikleri elbette merak edilen detaylar, ancak Samsung hayranları bu defa en çok metal kasanın kullanılıp kullanılmayacağını merak ediyor. Galaxy S4’ten beri ciddi manada dillendirilen metal kasa kullanımı iPhone 5, HTC One ve Xperia Z‘nin tasarımlarının kullanıcılardan tam not almasıyla daha da alevlendi.

teknik destek

Şu ana dek yaşanan gelişmelerde kimi kaynaklar metal kasanın kullanılacağını bazı kaynaklar ise Samsung’un bu noktada çalışmalar yürüttüğü ancak metal kasa yerine fiberglas/plastik veya karbon fiber/plastik karışımlarından birinin Galaxy S5’te yer bulacağını bildiriyor.

Kullanıcıların merakla beklediği Galaxy S5’in nasıl bir tasarım anlayışı ya da malzeme kalitesi merak ediledursun ünlü Türk tasarımcı Hasan Kaymazk, Google+ hesabı üzerinden hayalindeki Galaxy S5’e ait konsept çalışmalar yayınladı. İlk bakışta HTC One olduğunu düşündüğümüz çalışmalarda Android 4.4 ve TouchWiz 5‘in harmanlanmış sürümünü de görüyoruz.

Android 4.4 ile arayüzün daha şeffaf bir yapıya bürünmesi ve HTC One’da yer alan metal kasa kullanımının etkili olduğu konsept çalışmada fizik home butonu her zaman olduğu yerini almış durumda. Bunun yanında alt ve üst bölümlerde One’da olduğu gibi BoomSound hoparlörler ve yeni bir microUSB girişi de dikkatlerden kaçmayan ayrıntılar oldu.

Eminim birçok Samsung kullanıcısı Galaxy S5’in bu tasarımda ve bu kullanıcı arayüzüne sahip olmasını ister, ancak satışların hemen başlamasıyla HTC ile patent davasının başlaması da yüksek ihtimal.

23456789

kaynak: AndroidAuthority

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!