Türk Telekom' dan adil kullanım kotası hamlesi

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Türk Telekom adil kullanım kotası dolanlar için ek paket satışını başlattı. Ek internet paketlerine aynı zamanda kota aşım ücreti yansımıyor. 10 GB, 25 GB, 50 GB ve 100 GB ücretleri…

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Türk Telekom, adil kullanım kotası şikayetleri nedeni ile yeni bir hamle yaparak ek kullanım seçenekleri ile geliyor. Ek kullanım seçenekleri farklı GB miktarlarında farklı ücretlendirme seçenekleri ile müşterilerin kullanımına sunulan paketler 2019 yılına kadar geçerli olacak. Bunun sebebi ise İnternet sağlayıcılarının 2019 yılının ilk gününden geçerli olmak üzere AKN yani Adil Kullanım Kotasını kaldıracak olmalarından kaynaklanıyor.

İnternet kullanım kotası dolduğunda düşük hızda kullanıma devam

Satın alınacak bu paketler ile birlikte İnternet kullanım kotası doldurulsa bile paket aşım ücreti ödenmiyor. Kullanım limiti doldurulduğu andan başlayarak İnternet bir sonraki paket yenileme tarihine dek düşük hızlarda kullanılmaya devam ediliyor.

Türk Telekom' dan adil kullanım kotası hamlesi

Bir ay içerisinde 10 kere AKN almak mümkün

Türk Telekom tarafından yapılan açıklamalarda AKN kullanımları bir ay içerisinde maksimum 10 sefer olmak üzere sınırlandırılmış oluyor. Bunun sebebi ise müşteri memnuniyetinin yanı sıra müşterilerin ekstra maliyetlerden kaçınmalarını sağlamak olarak düşünülebilir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Türk Telekom tarafından yapılan açıklamalarda ek kullanım miktarları ve ücretleri ise şu şekilde belirtiliyor.

  • 10 GB Ek Kullanım Paketi; 4 TL
  • 25 GB Ek Kullanım Paketi; 7 TL
  • 50 GB Ek Kullanım Pekti; 12 TL
  • 100 GB Ek Kullanım Paketi; 18 TL

Yaptığı ek kullanım paketi hamlesi ile kullanıcıların memnuniyetini artırmayı hedefleyen Türk Telekom, aynı zamanda diğer İnternet sağlayıcısı firmaların da bir adım önünde olmayı amaçlıyor.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir