Turkcell 3G Vinn modem kurulumu

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Turkcell modem kablosuz internet ayarları Wi-Fi şifre değiştirme ayarları resimli anlatım Windows için hazırladık. 4.5G modem ayarları aynı mı olur net bilemeyiz.

Sponsorlu reklam

Turkcell modem kurulum ayarları  Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 USB driver için resimli olarak teker teker ayarları anlatıık işte nasıl yapılır? 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
  • Turkcell Vinn modem kurulumu: 3G internet hattını veya telefon sim kartını modem yuvasına takınız.
  • Sim kart yerleşiminden emin değilseniz modem kitapçığına bakınız. 
  • 3G modemi bilgisayara USB bağlantısı ile bağlandınız, işletim sistemi yeni donanımı otomatik olarak algılayabilir.
  • Eğer yazılım algılamada sorun oluştuysa manuel resmi sitesinden indirip yükleyebilirsiniz. Sorun olursa genelde aygıt yöneticisinde ! şeklinde uyarı verir.

Not: Yeni çıkan 4.5G ve 5G modemlerde internet ayarları farklı. İnternet tarayıcısı üzerinden otomatik yapılmakta. Size düşen bağlan demek.

Sponsorlu reklam

Turkcell 3G Vinn modem kurulumu nasıl yapılır?

Modem sorunsuz yüklendi. 2-3 Dakika kadar başlatma kısayollarını atmasını bekleyebilirsiniz. Masaüstüne Vinn modem bağlantı simgesi geldiyse, modem yazılım simgesini tıklayınız. İnternet bağlantısı için “Bağlan” yazısını tıklayınız. 4.5G modem içinde ayarlar hemen hemen aynıdır. Yani girilen değerler 4.5G internet hizmetini almanız için yeterli. Wifi şifresi nasıl değiştirilir ve kablosuz şifreyi değiştirme aşağıdaki görsellerde.

Turkcell 3G Vinn modem kurulumu resimli anlatım

Turkcell 3G Vinn modem kurulumu

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Turkcell 3G Vinn modem kurulumu resimli anlatım

modem kurulumu nasıl yapılır?

turkcell modem kurulumu

turkcell modem kurulum

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

turkcell kablosuz modem kurulumu

turkcell kablosuz kurulumu

turkcell kablosuz modem ayarları

turkcell 3g modem kurulumu

turkcell modem ip ayarları

3G ve 4.5G internet bağlantı sorunlarında modemi çıkarıp, bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra sorun devam ediyorsa, aygıt yöneticisinden modem sürücülerini kaldırıp tekrar bilgisayarı yeniden başlatınız. Bağlantı yoksa internet hizmeti aldığınız yerle görüşünüz. Sorun hala devam ediyorsa önerdiğimiz destek hattı ile iletişime geçebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2019, 14:36

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak