Turkcell fatura ücret iade sorgulaması nasıl yapılır

Andronova
Yazar Andronova

Turkcell hattınızda ücretlendirme işlemlerinden sonra alacak borç sorgulaması nasıl yapılır? BTK iade kararları nasıl uygulanır ? Ücret iadesi nasıl yapılır? Nasıl öğrenilir?

Teknoloji destek

Fatura iadesi nasıl yapılır? Yanlış faturanın ücret iadesi nasıl sorgulanır? Ücret aide sorgulama ekranı!

Turkcell firması ülkemizde en çok abonesi bulunan GSM operatörlerinden biridir. Turkcell firması ve diğer firmalarda bazen konuşma dakikalarınız ücretlendirme sonrası düzeltmeler yaşanmaktadır. Bu durum çok sık yaşanmasada bazen bu durumlar oluşabilmektedir. Eğer Turkcell firmasında alacağınız bulunduğu halde hangi yöntemleri izleyerek geri alabileceğinizi bu makalemizde yayınlayacağız.

Turkcell alacak borç sorgulaması nasıl yapılır

İlk olarak Turkcell firmasından herhangi bir alacağınız  olup olmadığını öğreniniz. Borç alacak sorgulaması için aşağıdaki maddeleri takip ediniz.

  • Turkcell firmasının resmi websitesine giriş yapınız.
  • Açılan resmi websitesinden yardım bölümüne giriş yapınız. Bu bölümde bir çok konuda Turkcell‘den yardım alabilirsiniz. Hattınız ile ilgili bir çok sorun veya telefonlarınızda yaşadığınız servis ayarları ile ilgili problemlere çözümleri bu sayfada bulabilirsiniz.
  • Yardım bölümüne giriş yaptıktan sonra karşınıza yardım araçları çıkacaktır. Yardım araçları bölümüne giriş yapınız.
  • Yardım araçları bölümünde Turkcell hattınıza ait bir kaç işlemi online işlemlere giriş yapmadan çözebileceğiniz destek forumları bulunmaktadır. Bu destek forumlarının içerisinden alacak sorgulama seçeneğini seçiniz.
  • Son olarak turkcell.com.tr/yardim/yardim-araclari/alacak-sorgulama linkine tıkladığınızda da bu ekrana ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki adımları takip ettiğinizde aşağıda resmini paylaştığımız ekrana ulaşacaksınız. Bu ekranda sizlerden istenilen bilgileri eksiksiz girdiğinizde istemiş olduğunuz sonuçları alabilirsiniz. İlk olarak Tc kimlik numarasını giriş yapınız. Eğer tc kimlik numaranızı bilmiyorsanız giriş bölümünü altında yer alan TC Kimlik numaranızı Öğrenmek için Tıklayın yazısına fare ile basınız. Ardından karşınıza alacak sorgulamasını yapabileceğiniz seçenekler gelecektir. Bu seçeneklerden GSM veya Ad Soyadı seçenekleri ile bu alacak sorgulaması işlemine devam edebilirsiniz. 

Turkcell fatura iade sorgulaması nasıl yapılır

Turkcell fatura iade sorgulaması nasıl yapılır

Güvenlik kodunuzu girdikten sonra sayfanın en altında bulunan sarı sorgula tuşuna basınız.


Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 18:30

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir