Turkcell internet paket aşımı ücreti durdurma

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Son zamanlarda Turkcell internet paket aşımı ücreti nedeniyle çok sayıda mağdurla karşılaşılıyor. Paket aşım durdurma şeklinde aramalarla karşılaşıyoruz. Bir kısmı internet aşımını kısıtlama için bir yöntem arıyor. Normalde bilgilendirmenin yapıldığını düşünüyoruz. Belli yüzdelik diliminde abonelere bilgilendirme gönderiliyordu. Örnek %80 kullanıldı gibi mesaj atılıyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Yazımız haber özelliği taşımakta ve destek isteyenlerin sadece reklamda yer alan numarayla veya hizmet aldıkları yerle görüşmelerini söylemek dışında bir önerimiz bunmuyor.

Operatörlerde paket aşımını engellemek için özel paketler sunulabiliyor. Ya da tarifeler olabiliyor. Artı kullanılan telefonların bir çoğunda kota uygulanması mümkün. Dahili veya harici bir uygulama yardımıyla bir yol bulabilirsiniz.

İnternet paket aşımını engellemek adına paket kısıtlama yöntemlerini ilgili resmi kuruluştan öğrenebilirsiniz.

İnternet aşımı nasıl durdurulur?

İnternet aşımını önlemek için hizmeti aldığınız operatörünüzle görüşmenizi ilk olarak öneriyoruz. Sonrasında yardımcı araçlardan faydalanılması gerekiyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bazılarının şikayetlerini okuyorum da, yazanların bir kısmının Platinum Plus kullandığı ve 100 küsür olan faturanın iki katına çıktığı yazılıyor. Hatırladığımız kadarıyla BTK’ nın çıkardığı bir düzenlemede maksimum belli bir tutara kadar aşım yapılabiliyor. Bu tutar araştırılabilir. Haksız olarak düşünülen durumlarda Cimer üzerinden ilgili sağlayıcı seçilerek şikayetinizi iletebilirsiniz.

  • Telefonunuzun mobil veri alanında bir kısıtlama özelliği olabilir. Buradan belli bir kotadan sonrasında internet kullanımını durdurma özelliği olacaktır. Yoksa uygulamalardan yararlanınız.
  • Kendi kendine duran paketlere göz atınız.
  • İnternet hızınız yüksekse paket tüketimi hızlı olacaktır. Böyle kullanımlara bizim önerimiz 3G ile idare edilmesi.

Turkcell paket aşım ücreti ne kadar şeklinde soranlara cevabımız kullanılan tarife ve paketlerin açıklama kısmını okumalarını öneririz. Bir ihtimal farklılıklar gösterebilir.

Aşağıda yazı devamında internet önemi ve bağlantılarla alakalı sorunlardan bahsediyoruz. Erişim tarafında WiFi kullanımlarında yaşanan durumların bir kısmının kişilerle alakalı olduğunu görüyoruz. Bundan dolayı kontrol edilmeden bir şeylere kalkışılması daha sağlıklı olacaktır.

Turkcell internet paket asimi ucreti
Turkcell internet paket aşımı ücreti durdurma

İnternet kullanımlarında yaşanan aksaklıklar

İnternet sitelerine bağlanamayan insanların bir çoğu ne yapacağını tam bilemiyor. Kablosuz erişimde sorun varken sanki bağlantı olmuyor gibi şikayetlerde bulunabiliyor. Yazılarımda alternatif olan bir çok adımdan söz ediyoruz. Her zaman kullanılan hizmetin kontrol edilmesi ve genelde yaşanan arızaların araştırılmasını öneriyoruz.

İnternetin hayatımıza girmesinden beri pek çok şey değişti. Fiziki işlemler ile yaptığımız çok fazla işlemi şimdi tek tıkla halledebiliyoruz. Mesela bankaya gidip kredi kartı ödeme işlemini düşünelim. Bankaya kadar gidip sıraya girip numaranızın gelmesini bekler ve bir sürü vakit kaybederdiniz. Şimdi ise hesabınızda bulunan parayı birkaç adımda telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan anında kredi kartınıza yatırabilirsiniz. Bunun dışında daha yüzlerce binlerce konuda hayatımızda önemli gelişmeler oldu. İstediğimiz siteye girip istediğimiz işleri yapabiliriz. Tabi bu siteye giriş yapabilmek ile mümkün olur. Site bazen herkesin giriş yapmasına izin vermeyebilir.

İnternette karşılaşılabilen sorunlar

İnternet teknolojisi bizlere yeni imkanlar, kolaylıklar sunmakta. Özellikle genç ve orta yaşlı kesimde bu teknolojiden faydalanmayan hemen hemen yok gibi. Bazen bu imkanlardan yararlanabilmek için bir web sitesine giriş yapmak istediğiniz de bağ problemleri ile karşıla bilirsiniz. Bu bağlantıdan ya da sizin ağınızdan kaynaklanıyor olabilir. Bu gibi durumlarda öncelikle kendi ayarlarınızı kontrol etmelisiniz. Eğer sizinle alakalı bir problem yoksa sorun muhtemelen karşı taraftadır.

Bağlantı sağlanamayan bir sayfa ya da kesinti yaşanan bir durumla karşılaşmış olabilirsiniz. Bununla alakalı olarak ise eğer mümkünse rapor gönderme karşı tarafı bilgilendirme gibi bir yola girebilirsiniz. Ya da var ise diğer bir sayfadan işleminize devam edebilirsiniz.

Nerelerde internetten fayda sağlarız?

Gelişen teknoloji bize gösterdi ki insan var olduğu sürece web teknolojisi bizlere daha iyi ürünler sunacak. Bunlar neler olabilir diye düşünürsek; her kesimden örnekler verilebilir. Örneğin bir öğrenci iseniz, eskiden saatler süren kütüphane araştırmalarını şimdi kolaylıkla bilgisayarınızdan yapabilir ve daha az çaba sarf ederken daha fazla vakit kazanabilirsiniz. Mesela bir satış temsilcisi iseniz nerelere gidip ürünlerinizi pazarlayacağınızı bu teknoloji ile kolaylıkla bulabilirsiniz.

Müşterilerinizin iletişim bilgilerine ulaşmanız birkaç tık kadar yanınızda. Bir öğretmen iseniz dersiniz ile ilgili araştırmaları kolaylıkla yapabilir, öğrencilerinizin karşısına daha donanımlı olarak çıkabilirsiniz. Siz bu teknolojileri kullanarak çok daha az zamanda çok daha fazla iş yaparken bu teknoloji de sizin gereksinimlerinize göre gelişmeye ve hayatınızı kolaylaştırmaya devam edecek.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.