Turkcell nerede uygulaması nasıl kullanılır

Savaş Taşcıoğlu
Yazar Savaş Taşcıoğlu 3 Minimum Okuma

Turkcell nerede uygulaması bu zamana kadar duyanınız oldu mu? Pek bilinmeyen bir hizmet olan nerede servisi için bu içeriğimize nasıl kullanılacağını anlatacağız. Öncelikle Turkcell nerede uygulaması nedir ufak bir açıklamamız olacak.

Ad imageAd image

Servis hizmetini şu an için bilinen adımları ile anlattık. Lakin gelecekte belki bu hizmet kaldırılır veya değiştirilir.

Turkcell nerede nasıl kullanılır?

Nerede servisi GSM operatörleri üzerinden konum belirleme ile çalışmaktadır. Bu konum belirleme servisine tanımladığınız numaraların nerede olduğunu cep telefonundan sorgulama yapılarak veya internet üzerinden görülmektedir. SMS ile sorgulama sonucunda ise size, adres bilgisi ve hassasiyet değeri gönderilmektedir. Nerede servisi, kayıtlı üye müşterilerin, kayıtlı ve onaylı bir şekilde listelerinde bulunan sevdiklerinin bulundukları konumu web üzerinden, mobil uygulamalardan ve SMS ile konuma bağlı konum bulma ve bireysel güvenlik hizmetidir.

Turkcell nerede kayıt olma

Kayıt olma nasıl yapılır; Turkcell hattınız ile ‘KAYIT’ yazıp 7017’ye SMS göndererek kayıt olabilirsiniz. Sorgulamak istediğiniz kişilerin de aynı şekilde kullanıcı adı alıp sisteme kayıt olmaları gerekmektedir. Kaydolan sevdiklerinizi listeye eklemek için ‘EKLE’ boşluk ‘kullanıcı adı’ yazarak 7017’ye SMS olarak yollayın. Örnek: EKLE ERDEM

Turkcell nerede uygulamasi
Turkcell nerede uygulaması nasıl kullanılır

Takip onayı

Listeye eklemek için istek gönderdiğiniz sevdiğinize 24 saat içinde, 7017’den bir onay mesajı gönderilmektedir. Takip etmek istediğiniz kişinin listenizde yer alabilmesi için kişinin kendisine 7017’den gelen onay mesajına, ‘ONAY’ yazıp boşluk bırakarak ‘İSTEK GÖNDEREN KİŞİNİN KULLANICI ADI’ yazılarak gönderilmesi gerekmektedir. Örnek: ONAY AYŞE

Ad imageAd image

SMS ile sorgulama

‘NEREDE’ boşluk sevdiğiniz ‘KULLANICININ ADI’ yazılarak 7017’ye SMS gönderin. Örnek: NEREDE ALİ92

7017’den gelecek olan cevapta: Sevdiğinizin konum bilgisi, sokak, mahalle, il ve ilçe verilerek, en yakın bilinen bir bilgi noktası referans gösterilecektir.

Web üzerinden sorgulama

Bilgisayar üzerinden internet tarayıcılar ile www.tamnerede.com web adresine kullanıcı adınız ile giriş yapın. Sayfanın sol kısmında listenizdeki ekli ve onaylı sevdiklerinizin listesi bulunmaktadır. Görmek istediğiniz sevdiğiniz kullanıcı adının yan kısmında bulunan ‘NEREDE’ kısmının üzerine tıklayıp, harita üzerinden sevdiğinizin görsel bir şekilde konum bilgisi alınacaktır.

Ailem listesi oluşturma

Aile listesi, gün içinde yerini merak ettiğiniz kişinin konumunu otomatik olarak yollayan bir rapor hizmetidir. Ailem listesine eklediğiniz kişilerin konum bilgileri gün içerisinde saat 09:00 ile 19:00 arasında her iki saatte bir olmak üzere SMS ile size gönderilecektir.

Bu listeye kişi eklemek için; AİLEM boşluk eklemek istediğiniz aile bireyinin ADI boşluk TURKCELL NUMARASINI yazarak 7017’ye göndererek aboneliğinizi otomatik olarak başlatmış olursunuz.

Ad imageAd image

Sırası ile bu listeye istediğiniz kadar kişi ekleyebilirsiniz. Bu listeden bir kullanıcıyı çıkarmak isterseniz ise AİLEM SİL boşluk KULLANICI ADI yazarak 7017’ye göndermeniz yeterli olacaktır. Ayrıca aboneliği tamamen iptal etmek isterseniz AİLEM İPTAL yazarak 7017’ye gönderin.

Bu hizmet, büsbütün kişisel izne bağlı ve bireysel bir konum bulma hizmetidir. Kişi izin vermedikçe, kimse konumunuzu öğrenemez. Aynı şekilde, siz de iznini almadan hiç kimsenin konumunu sorgulayamaz ve nerede bulunduğunu öğrenemezsiniz.

Turkcell nerede uygulaması adlı haberimizin devamında öneri başka bir içeriğimiz ise, Numara taşıma kaç gün sürer

Takip etmek:
Teknoloji alanında uzun yıllar teknik personel olarak hizmet verdim. Web site yazarlığı ve editörlük hizmetine 2013 yılında başladım. Şu aralar hem kendi teknoloji haber sitemde hem Andronova' da makale yazarlığı yapıyorum. İlgi ve iş alanı: Bilgisayar ve mobil cihazlardaki genel sorunlara yönelik araştırma ve onarım, Aynı zamanda popüler operatörlerden birinin uygulamalarını inceleme ve raporlama.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir