Turkcell simkart PUK kodunu nasıl öğrenebilirim

Andronova

Simkart PUK kodu nasıl öğrenilir? (PUK 1-PUK2) Turkcell GSM firmasına ait hatlarda kullanılan PUK kodunu unuttuğunuzda PUK kodunu nasıl öğrenebileceğiniz bu haberimizde…

Turkcell firması ülkemizde en fazla abone sayısına sahip GSM firmasıdır diyebiliriz. Turkcell ilk kurulan cep telefonu hattı firması olmasından dolayı ve gelişen zaman içerisinde kendini yenilerek alt yapısını geliştirmiştir. Ülkemizin neredeyse her noktasında bir baz istasyonu kurarak çekim alanını rakiplerine göre artırmıştır. Ayrıca 4.5G şebeke modunda kullanılacak olan hat sinyal kalitesinde ihalede en üst rakamı vererek kaliteli sinyali kullanmayı hak etmiştir.

Cep telefonu hattı kullanıcları diğer GSM firmalarında olduğu gibi Turkcell firmasındada PUK koduna ihtiyaç duymaktadırlar. Peki PUK kodu nedir ve nerelerde kullanılır ?

Turkcell PUK kodunu öğrenme

PUK kodu yeni hat aldığınızda sizlere verilen ve sayılardan oluşan bir kodtur. Bu kodu telefon hattınız kilitlendiğinde takrardan açmak için kullanabilirsiniz. Telefon hattı kilitlemesini ise hattınıza tanımladığınız PIN kodunuzu üst üste yalnış girdiğinizde kilitlemiş olacaksınız. Bu durumda kilitlenen hattı açamk için PUK kodunu kullanmanız gerekmektedir. Peki PIN kodu gibi PUK kodunuda unutursak ne yapmalıyız. PUK kodunuzu bir kaç farklı yöntem ile öğrenebilirsiniz. Bunlar;

  • Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak
  • Turkcell online işlemleri kullanarak
  • Son olarak ise Turkcell resmi internet sitesi üzerinden başvuru formunu göndererek

Bu haberimizde bu seçeneklerden üçüncü sırada yer alan turkcell internet sitesi üzerinden başvuru yaparak PUK kodunu öğrenmeyi yayınlayacağız. aşağıdaki forumda yer alan Simkart veya TC kimlik numarası ile PUK kodu öğrenme seçenekleri bulunmaktadır. Aşağıda yer alan Telefon numarası bölümünü, Sim kart numarası bölümünü ve güvenlik kodunu girip aşağıda yer alan sarı tuşa basınız.

Sim kart PUK kodu sorgulama nasıl yapılır?

Turkcell simkart PUK kodunu nasıl öğrenebilirim


Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 12:00

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir