Turkcell T40 T50 T60 T70 yeterli alan yok çözümü

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Turkcell T20 T30 T40 T50 T60 T70 cep telefonda yeterli alan yok sorunu için kesin çözüm bu yazımızda. Bazı yöntemlerde ROOT ve ROM atma öneriliyor. Bence önbelleği sil işinizi gör!

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Bu uygulamayı bu cihaza yüklemek için ihtiyaç olmayan uygulamaları siliniz. Ayarlar / Depolama bölümünden de medya dosyaları silinip boş alan oluşturulabilirsiniz. Şeklinde bir uyarı alıyorsanız aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz.

Android cep telefonlarda özellikle Turkcell T serilerinde (ZTE) görülen yeterli alan yok sorunu uygulama ve oyun yüklemelerinde veya uygulama güncellemelerinde sık sık karşınıza çıkmıştır. Forumlarda bu sorunla ilgili çeşitli çözüm önerilerine yer verilmiş. Bu sorun yazılımsal olarak görülmekte. Ama cihaz üreticisinin ön belleğe verdiği yetersiz alanla alakalı olarak görülmekte. Çoğu kullanıcı yeterli disk alanım var şu kadar GB yer var ama uygulama yükleyemiyorum der. Arkadaşlar bu yerle önbellek depolama alanı farklıdır. Yükleme yaparken önbellekte belli bir miktarda boş alanın olması gerekiyor!

Turkcell yeterli alan yok sorunu

Yeterli alan yok sorunu için kesin çözüm root ve sıfırdan rom atma. Ama bu maceraya girmeden geçici olarak çözüme uygulamalardaki ön belleği temizleyerek yapabilirsiniz. Aşağıda detaylı resimli olarak yer verdik. Bazı uygulamaların verileri temizle ve önbelleği temizle seçeneklerinde yüklü miktarda veri olabiliyor. Örnek olarak haritalar uygulamasını ele alabiliriz. Eğer pek kullanmadığım bir uygulama diyorsanız hem önbelleği hemde verileri temizleme işlemi ile büyük miktarda boş alan oluşturabiliyorsunuz.

Turkcell T40 T50 T60 T70 yeterli alan yok çözümü

Android yeterli alan yok çözümü

  • Sorun SD kartta ise dosya yöneticisine girip, gizli dosya ve klasörleri gösteri aktif yapınız. Dosyalardan android_secure klasörünü silmeye çalışınız.
  • Cihazda virüs olabilir iyi bir virüs uygulaması ile kontrol ediniz.
  • Uygulama ve oyunlar SD karta taşınabiliyorsa taşıyınız.
  • Cihazı rootlayıp Discovery customizer uygulaması ile cihazda istediğiniz işlemleri yapabilirsiniz.
  • Uygulama ve oyunların önbelleğini ve verilerini temizleyebilirsiniz.
  • Kullanmadığınız silinemeyen uygulamaların önbellek ve verileri sildikten sonra devre dışı bırakabilirsiniz.
  • Manuel telefon hafızasından verileri silebilirsiniz. Tabi bilmediğiniz dosyaları ellemeden.

Turkcell T50 yeterli alan yok

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Turkcell T60 yeterli alan yok

Turkcell T60 yeterli alan yok

Turkcell T70 yeterli alan yok

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir