Turkcell T70 şikayetler olacak mı?

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Turkcell T70 satışa çıkış tarihi belli oldu. Turkcell T70 fiyatının dışında merak edilenlerden biri Turkcell T70 hakkında yapılan şikayetler ve yorumlar nasıl olacak?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Turkcell’ in T serisi akıllı cep telefonlarının üreticisi olan ZTE şirketi, cep telefonları dışında çok sayıda teknoloji cihazları da üretmekte. Turkcell T70 özelliklerini incelediğimizde orta segment modellerden biraz uzak gibi görünüyor. Ama özelliklerine bakarsanız fiyatı uygun görülüyor. Turkcell, T70 modelini bu ay içerisinde satışa çıkarması bekleniyor.

Ekran büyüklüğü 5.2 inç, 720P çözünürlükte ekran, işlemci 4 çekirdekli Snapdragon 210, 2 GB RAM, 16 GB kapasiteli dahili hafıza, ön kamera 5 Megapiksel, arka kamera 8 Megapiksel, microSD desteği, 150 Mbit’ e kadar 4.5G LTE desteği, işletim sitemi Android 6.0 ve 2016 yılının sonralarına doğruda Android 7.0 N güncelleme desteği verilecek. Turkcell T70 satış fiyatı ise 649 TL olacak. Tabi tarifelere göre kampanyaları nasıl olacak! ilerleyen günlerde göreceğiz.

Turkcell T serisi cep telefonu modellerinde görülen sorunlar için yapılan yorumlar ve şikayetler

Turkcell T serilerinde yukarıda satır aralarında belirttiğim gibi yapılan şikayet başlıkları yer almaktadır. Turkcell T70 modeli nasıl bir model bilemiyorum. Turkcell’ e ve bazı kesimlere göre başarılı bir model deniyor. Şimdide bir şey demek doğru olmaz. Ama “aynası iştir kişinin lafa bakılmaz” demeden de geçemiyorum.

Turkcell T70 şebeke çekmiyor sorunu, ses gitmiyor ses gelmiyor sorunu, ekran donuyor çalışmıyor, ekran model desen kilidi kilitleniyor açılmıyor ve dokunmatik kilitleniyor çalışmıyor gibi hatalar olacak mı! Turkcell ZTE işbirliğinde satışa çıkardığı Turkcell T10,  T20, T30, Turkcell T40, Turkcell T50, Turkcell T60 ve şimdi de Turkcell T70 modeli ile karşımızda.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Turkcell T70 şikayetler olacak mı?

Turkcell T70 şikayetler

Turkcell T70 öncesi serilerde görülen sorunlar: Ekran dokunmatiğinde görülen ara ara çalışmama sorunu. Ekran şekil yani desen kilidinin açılmaması, kilit ekranı çalışmaması. Görüşme yaparken ses kesilmesi yada karşı tarafa sesin gitmemesi. Şebeke çekim seviyesinin düşmesi yada şebeke yok ekranı gelmesi. Kameranın bulanık çekmesi yada çalışmaması.

Turkcell T cep telefonlarda arızadan sonra servis işleyişi: Turkcell’ in işaret ettiği yada cihazınızın evraklarında geçen servise cihazınızı gönderiyorsunuz. Bazen kargo kaynaklı bazende servis kaynaklı cihazın geç kaydı olabiliyor. Kayıttan 1-3 gün sonra bazen daha fazla sonra cihazın ilk incelenmesi yapılıyor. Sorun basitse bakılıyor yoksa duruma göre sıralamaya yada parça siparişine alınıyor. Eğer parça ellerinde yoksa yada anlaşmalı yerde yoksa vay o zaman halinize! Parça siparişini Çin’ e yani ZTE şirketine veriliyor. Tabi siparişler toplu gönderildiği için parçanın gelmesi 1-3 ay sürebiliyor. En erken gelende 2 hafta.

Peki nerede bu 20 iş günü? Derseniz evet 20 iş günü burada geçerli değil. 🙂 Şikayet kaydı açtırıyorsunuz. Onunda net cevabı 1 hafta içerisinde bazende daha fazla sürüyor. Verilen cevap yeni cihaz yada ücret iadesi. Peki memnun kalacak mısınız? Ne yazık ki hayır. Neden derseniz? Yine bir süreç daha uygulanacak. Artık 1-2 ayda bunu beklersiniz. Umarım Turkcell bunun için bir çözüm yolu bulmuştur. 


Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2019, 18:09

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir