Turkcell TV Plus zaman senkronizasyonu hatası oluştu

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Turkcell TV Plus NTP zaman senkronizasyonu bağlantı istek zaman aşımına uğradı hatası çoğunlukla evde TV+ cihazı kullananlarda ortaya çıkıyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

TV+ Ready NTP zaman senkronizasyonu hatası oluştu veya “İstek zaman aşımına uğradı” hatası çoğunlukla Turkcell’ in sistemlerinden alakalı durumlarda ortaya çıkıyor. 

Burada biz ya yazılım kısmında, ya sunucularında ya da verdikleri cihazdan kaynaklı problemlerden dolayı bu ve benzeri sorunların yaşatıldığını düşüüyoruz. Tabi yine test edilmesi gerekenleri önermeden netleşmeyecektir.

Unutmadan başkalarında var mıdır diye araştırmanızı da öneriyoruz. Özellikle bulunduğunuz bölgede başka kullanıcıların olduğunu biliyorsanız sormakta fayda olacağını düşünüyoruz. 

Turkcell TV senkronizasyon hatası

Altyazı zaman senkronizasyonu, Turkcell TV cihazlarında anlık yaşanan aksaklıklarda ortaya çıkan bir kronik durum diyebiliriz. Bazılarında ne yapılırsa yapılsın devam edildiği yazılsa da ne yapıldığının bilinmediği gerçeğini göz önüne alalım.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Set top box yeniden başlatılması önerisine bizde bunun yerine cihazın fişinin ve internetin kapat aç yapılmasını öneriyoruz. Yine burada da bir dns sorunlarının yaşanması ihtimalini düşünüyoruz.

Çok sık çıkıyor şeklinde yazanların bıraktığı arıza kaydından sonra geçici bir çözüm olduğu söyleniyor. Benim aklıma burada değerler üzerinde bir şeylerin yapıldığını ve sonrasında tekrar sıfırlanma veya farklı bir sebepten dolayı eski haline dönüyor olabilir.

Kayıt bırakanların birde internet hizmetini aldığı yere port değişimini söyleyebilirler.

Turkcell TV Plus zaman senkronizasyonu hatası oluştu

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Yapacaklarınız daha önceki önerilerimizin benzerleri olacak. Çünkü çoğunlukla aynı sebeplerden ortaya çıkıyor ve kesin çözümünde bir şeylerin netleşmesi gerekiyor.

 1. İlk denenecek fişlerin çıkarılması.
  • Modemin ve TV kutusunun.
 2. TV+ çağrı merkezinden bilgi alınız ve kayıt açılması gerekiyorsa inceleme talebini oluşturunuz.
  • Birebir görüşme halinde ufak bir inceleme yapılabilir. Bir şey görülmüyorsa kayıt bırakılabilir.
 3. Beklediniz ve devam ediyorsa bu seferde başkalarında var mı diyerek ufak bir araştırma yapınız.
  • Özellikle size yakın yerlerde tanıdığınız kişilerde var mı bunun sorulması daha mantıklı olacak.
 4. Cihazın ayarlarında dns tanımlaması varsa yapınız. Yoksa kullanmış olduğunuz modemin içerisine tanımlayınız ve kapat aç ile test ediniz.
  • Birden fazla adresle deneyin.
 5. Oturum sonlandırma veya hesabı çıkışa atma gibi bir seçenek varsa kullanın.
  • Yeniden giriş yapılmasını sağlayın.
 6. Duruma göre yeniden kuruluma gidilebilir.

Görüşme yaptığınız temsilci değerlerle ilgili bir şeyler yapabiliyorsa canlı canlı birlikte işlem yapılabilir. İnternet hattınızdan kaynaklı olma ihtimalinde alternatif bir ağa bağlanılarak test edilebilir. Örnek kablosuz bağlanma özelliği varsa telefonun internetine bağlanılabilir.


Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2021, 00:02

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir