Turkcell TV+ Ready kumanda çalışmıyor algılamıyor

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Turkcell TV Ready kumanda çalışmıyor şikayetlerinde yapılacakların genelini kullanıcıları bilmekte veya denetilmekte. Yazdıklarımız belki daha önce denememiştir.

Teknoloji destek

TV+ Ready kumanda algılamıyor sorunu çok sayıda kullanıcının canını sıkıyor. Evde sinema, belgesel, dizi ve tekrar izle özelliği ile tercih edilen bu hizmetin, çoğunlukla ilk bir kaç ay hediye gelmesi veya belli bir süreliğine mevcut abonelerine indirimli kullanım imkanı sunulması ile yavaş yavaş kullanıcı sayısını arttırdı. Yakınlarda da büyük çapta güncellemeye giderek hem platform tarafında hem ücretsiz kullanımda değişimle karşılaştık.

Uygulama üzerinden kullanım yapanlara büyük darbe vuran şirket kullanımı kısıtladı. Önceden Smart TV ve diğer cihazlardan mobil paketteki imkanı kullanabiliyorken şimdilerde paket alma uyarısı ekrana geliyor. Yani artık çoklu beleş kullanım yok. 🙂

Turkcell TV+ Ready kumanda neden çalışmıyor?

Superonline kullanıcılarına yanında bu cihazı kampanyalı olarak verinlenlerin şikayetlerini okuyordum ve genelinin sorunları benzer olduğunu gördük. Kumanda Bluetooth üzerinden çalışıyor ama bazılarının cihazı arka tarafa koymak zorunda kaldık ve kullanımda zorluk çekiyoruz şeklinde yazışmaları görüyoruz. Eğer doğru ise kullanılan cihazdaki parçaların kalitesinde bir eksiklik var diye düşünüyoruz. Biz Mi TV Box kullanıyoruz ve kumandası 2-3 oda uzaklığında çalışıyor. 

Kanal değişmiyor veya algılamıyor şikayetlerinin tümündeki durum aynı olduğundan dolayı ufak testler yaparak duruma göre eğer kutunun yeni modeli varsa değişime gidilebilir.

Yorumlarda dibine kadar yaklaşmanız gerektiğinden bahsedenler var. Sanki biraz abartılıyor gibi duruyor. Bence böyle olan bir cihazın yazılımında veya donanımında arıza olduğunu düşünürüz. Tabi kumandanın sağlam olması olasılığı ile bunları yazıyoruz.

Genel çalışmama nedenlerinde aklımıza gelenler şunlar:

  1. Sık şekilde yere düşürülüyorsa.
  2. İnternetin yetersiz olması veya bulunduğunuz yerde aşırı kullanım saatlerine denk geliyor olmanız.
  3. Güncellemelerden sonra etkilenme olsılığı bulunuyor.
  4. Nadir pil sorunu olabilir ve bunu pek anlamayanlar için belirtiyoruz.
  5. Çok fazla açık bırakılıyorsa. (Kapalı konumda tutsanız dahi arada bir fişinin çıkarılmasını öneriyoruz.

Şunu söylemeden yazının devamını getirmek istemedik. Hizmet alamayanların aboneliği iptal etmek için müşteri hizmetleri ile görüştüğünde çayma bedeli olarak 300 TL ile 1200 TL arasında cezai tutarın çıkacağı söyleniyor. 24 Ay taahhüt verenlerin aldığı indirim ücretini geri ödediğini ve başka hangi ücretler talep ediliyor bilemiyoruz. Lakin kurtulmak isteyenlerin genel müdürlüğe ve sonrasından BTK’ ya şikayet kaydını oluşturmalarını öneriyoruz. E-Devlet kullanılarak işleminizi yapabilirsiniz.

TV+ Ready kumanda nasıl çözülür?

Yukarıdakilerin denenmesinden sonra varsa birinden ödünç kumanda alarak veya kumandanızı başka kutuda deneyiniz. İsterseniz birde arıza kaydı bırakırken cihaz testinin yapılması adına yedek bir cihaz talebinde bulunun.

Ne yaptıysanız dönen olmuyorsa veya çözmüyorlarsa o zaman fabrika ayarına çeviriniz ve tekrardan deneyiniz. Yazılım konusunda sıfırdan atılmaya çalışılabilir. Uzman yardımı alınmasını öneririz.

Onarım için teknik servise giden cihazların yanlış hatırlamıyorsak aynı sebeplerden 3-4 kez gittiğinde değişim talebi edilebilir.

Turkcell TV+ Ready kumanda çalışmıyor algılamıyor


Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2021, 20:14

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir