Turkcell TV YouTube yok nereden indirilir

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Turkcell TV YouTube uygulaması yok nereden indiririm şikayeti yapanların paylaşımlarına baktığımızda gelen güncellemeden sonra böyle bir şey çıktığı yazılı.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Turkcell TV YouTube uygulaması yok diyenler son çıkan bir iki güncellemeden sonra ortaya çıktığından bahsediyorlar. Bizde kontrol edttiğimizde Smart TV’ de root, bir cihazda video sorunu ve TV+ cihazında da YouTube silindi gibi durumlar ortaya çıkı verdi. Problemlerin temelinde yazılım uyumsuzlukları ve çıkarılan sürümün kafasına göre gereksinim ortaya çıkardığını söyleyebiliriz. Müşteri hizmetlerinden gelen cevap bazı cihazların güvenlik zafiyeti nedeniyle böyle bir uyarı verildiği söyleniyor. Buradaki güvenlik rootlanan cihazlardan alakalı ama rootlu olmayanlarda da görülmesi ilginç bir durum.

Genelde olan ve sizin cihazınızda olmayan uygulamalar için sıfırlama işleminden sonra kontrol edilmesi önerilebilir. Bunun dışında yazılım yükseltmelerle tekrar eski haline gelebilir. Sorunu devam edenlerin 532 532 0000 ile iletişime geçilebilir. Lakin alınan hata ekran görüntüsünün [email protected]’ ye e-posta atarak iletilmesi istenilebiliyor. Anladığımız kadarıyla çıkan temsilciye göre bu durum değişebiliyor. Birde bu aralar pandemi muhabbetine home ofis çalışma sistemi olduğundan kopuk bir çalışma sistemi var.

TV açılmıyor veya çalışmıyor şikayetlerinde bakılacak yerler şöyle olacak:

  • Cihazdan fişin çıkarılması.
  • Oturumun kapatılıp tekrar giriş bilgileriyle oturum açılması.
  • İnternet erişiminin değiştirilerek test edilmesi.
  • Çakışan uygulamaların kontrol edilmesi.
  • Şifre değiştirme işleminin uygulanarak yenilenmesi. Bunun için aboneler  telefon numarası ve süper şifresiyle giriş yapabilirler.

Unutmadan kullanılan cihazların yazılımı eski sürüm ise çıkan bazı özellikler veya geliştirilenler çalışmayabilir. Bu gibi durumlarda yazılım desteğini ilgili şirketin destek bölümünden alabilirsiniz. TV Plus uygulamasını televizyonda kullananlar aldığı hatalarda bazen kullanılan TV’ nin yazılım desteğiyle alakalı olabiliyor. Bizde öneri olarak Android yüklü TV BOX cihazlerın kullanılmasını öneriyoruz. Marka olarak Xiaomi’ nin Mi Box S K4 tercih edilebilir.

Turkcell TV YouTube yok nereden indirilir

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image


Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2020, 16:14

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir