Turkcell’in Güvenlik Uygulaması ‘Turkcell Güvenlik’ Play Store’da!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Hızla gelişen mobil dünyasında akıllı telefonlar günlük hayattaki birçok işlevin yerine getirilmesinde her geçen gün daha etkin bir rol oynarken, akıllı telefonlar Samsung’un Galaxy S4 lansmanında kullandığı sloganda olduğu gibi “Hayat arkadaşı” görevini yürütüyor. Mobil cihazlarla bu denli içli dışlı bir yapı, daha fazla kişisel bilginin telefonlarda yer alması anlamına geliyor ki bu da, cihazlarda sağlanan güvenlik önlemlerini ön plana çıkarıyor.

Andronova

Kimi üreticiler (Andorid tabletlerde kullanıcı profilleri ya da LG’nin G2’de sunduğu misafir mod) kişisel bilgilerin korunması yönünde yazılımsal destekler sunarken, ülkemizin önde gelen GSM operatörlerinden Turkcell, “Turkcell Güvenlik” uygulaması ile bireysel anlamda sağladığı güvenlik tedbirlerin yanı sıra aile bireyleri ve akıllı telefonumuza yönelik güvenlik önlemlerini de bu noktada tek bir uygulama içerisinde bizlere sunuyor.

Turkcell Güvenlik halihazırda Google Play Store’da ücretsiz olarak tüketicilere sunulurken, uygulama şu an için 3 güvenlik kategorisinde hizmet sunuyor. Kişisel Güvenlik, Çocuğum Güvende ve Cebim Güvende şeklinde sunulan hizmetlere yakın zamanda Arabam Güvende kategorisi de eklenecek.

Kişisel Güvenlik bölümünde Acil, Numara/SMS Engelleme, Deprem Bilgisi ve Eczane alt başlıklarını görüyoruz. Acil ile konum tespiti yapılıyor ve bu tespit yakınlarımız ya da yetkililerle paylaşılabiliyor. Numara/SMS Engelleme sayesinde ise istemediğiniz kişilerden gelen çağrı ve SMS’leri engelleyebiliyoruz. Deprem Bilgisi ise herhangi bir yerde 5 şiddetinden daha büyük depremlerin bilgisini anında cebimize getiriyor. Eczane başlığı altında ise uygulama konum tespiti yaparak bize en yakın eczanenin yerini gösteriyor.

media 16671
Turkcell’in Güvenlik Uygulaması ‘Turkcell Güvenlik’ Play Store’da!

Çocuğum Güvende başlığı altında ise 7-14 yaş arasındaki çocukların akıllı telefonları üzerinde kontrolü sağlanıyor. Bu sayede çocuğunuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca çocuğunuza yabacılardan çağrı ya da SMS gelmesini engelleyebilir ve kimlerle görüşebileceğini belirleyebilirsiniz. Yine bu başlıkta çocuğunuzun interneti güvenli şekilde kullanmasını sağlayabilir ve olası bir depremde çocuğun bilgisi size SMS olarak iletilebilir.

Cebim Güvende ise telefona uzaktan erişim imkanı sunarken, telefonun kaybolması ya da çalınması durumunda alarm çaldırma, bulana mesaj atma ya da kişisel bilgileri silme gibi işlevler gerçekleştiriyor. Yine bu başlık altında mobil cihazınızdaki kişisel verilerinizi de güvenle yedekleyebiliyorsunuz.

Turkcell Güvenlik uygulamasında bazı hizmetlerden faydalanmak için aylık belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın