Türkiye' de kredi kartları internet alışverişe kapatıldı mı

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

BDDK, aldığı yeni bir kararla artık tüm kredi kartlarının internet üzerinden online alış verişi kapatılacak. İnternette kredi kartı nasıl kullanılacak? Kredi kartı kullanılabilecek mi?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

İnternetten alış veriş dönemi BDDK’ nın aldığı kararla iptal ediliyor.

BDDK, internette alış veriş nedeniyle ciddi bir sayıya ulaşan doldırıcılık sanal kredi kartı kullanımını vurdu. Alınan çok sayıda şikayetten dolayı yaptırıma giden BDDK, 17 Ağustos 2017 tarihi ile yasaklama kararını aldı.

Sanal alış verişlerde bazı e-ticaret sitelerinin yetersiz güvenlik önlemleri nedeniyle hackların hedefi haline gelen e-ticaret siteleri, bakalım bu durumdan nasıl etkilenecek.

Kredi kartları online internetten alışverişe kapatılıyor!

Son yıllarda çok ama çok büyüyen e-ticaret, sanal mağazacılığı büyük oranda büyüttü. Tabi bunun artısı olduğu gibi eksiside oldu.

Türkiye genelinde şuan 176 milyon kredi kartı kullanıldığı açıklandı. Alınan karar şuan ki kartları ve sonrasındaki kredi kartlarını da kapsayacak.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Türkiye' de kredi kartları internet alışverişe kapatıldı mı

İnternetten alış verişlerde artık kredi kartı kullanılamayacak mı?

İnternetten alış verişlerde artık kredi kartı kullanılamayacak mı?

İnternetten alışveriş yapmak isteyener için bankaları ile iletişime geçerek sesli onay veya yazılı onayla e-ticarete açılmasını talep edebilecekler. Artık bu süreçten sonra yeni alınan kredi kartlarında e-ticaret kapalı olacak. Alınan önlem internet üzerinden alış veriş yapmayan kullanıcıları, açık hedef halinden kurtarmak.

Yeni düzenleme ile ilgili bazı bankalar bildirim mesajları göndemeye başladı. BDDK’ nın aldığı karak yerinde olduğunu düşünenlerden biriyim.


Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 12:08

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir