Türkiye genelinde internet neden yavaşladı

Andronova

Türkiye genelinde internet yavaşladı. İnternet bağlantım çok yavaş diyen internet kullanıcıları yavaşlama sorunu için şikayetlerini sosyal ağlar üzerinden dile getirdi.

Türkiye genelinde internette çok yavaşlama görülmekte. Bazı kullanıcılarda sorun yok gibi. Tabi bu sayıda çok düşük. İnternet çökmüş olabilir mi? Fcebook Twitter YouTube ve Google sorun devam ediyor.

İnternet bağlantısı yapamıyorum: Türkiye genelinde iki saat’ e yakın internet erişiminde bağlantı sorunu yaşandı. Türkiye genelinde internet neden yavaşladı? Bağlantı yaparken sayfalar çok yavaş açılıyor. Türkiye’ ye saldırı mı yapıldı? Merak konusu olan bağlantı sorunu için detaylar resmi ağızdan geldi.

Genel internet bağlantı sorunu, Türkiye’ nin yurtdışı çıkışlarında görülen teknik bir sorundan dolayı geçici olarak internet bağlantı sorunu yaşandı. Yetkililer gerekli çalışmaları yaptı. Şuan genel çalışmalar devam ediyor.

Türkiye genelinde internet neden yavaşladı

İnternet neden yavaşladı

İnternete giremiyorum: İnternet bağlantı sorunu yaşayan kullanıcılardan gelen şikayetler üzerine yapılan araştırma da Türkiye genelinde görülen yurtdışı portları kaynaklı bir sorundan dolayı, özellikle bazı internet kullanıcıları da bu sorun daha etkili oldu.

Yetkililer bu sorun hakkında henüz bir açıklama yapmadı. Ama geçici olduğu belirtildi.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) Google önbelleğine idari tedbir kararı aldı. Resmi açıklama şu şekilde: “5651 sayılı kanun ile teknik incelemeler ve hukuki değerlendirmeler sonucunda webcache.googleusercontent.com hakkındaki TİB tarafında 15/06/2016 tarihli kararı ile idari tedbir uygulanacaktır. Sanırım bu işlemden dolayı internet’ te genel bir hız sorunu oluştu.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yapılan açıklama da: Google’ ye yapılan her hangi bir engelleme kararının alınmadığını, sadece Google önbellek hizmetine yapılan erişim sınırlaması bulunmaktadır.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir