Türkiye genelinde internet neden yavaşladı

banner186

Türkiye genelinde internet neden yavaşladı? İnternet bağlantım çok yavaş TTnet (Türk Telekom), Superonline, Vodafone, Biri ADSL ve Doping internet yavaşlama sorunu var mı? Türkiye genelinde internet neden çöktü? Facebook Twitter YouTube Google Türkiye

Türkiye genelinde internet neden yavaşladı

banner192
Türkiye genelinde internet neden yavaşladı? İnternet bağlantım çok yavaş TTnet (Türk Telekom), Superonline, Vodafone, Biri ADSL ve Doping internet yavaşlama sorunu var mı? Türkiye genelinde internet neden çöktü? Facebook Twitter YouTube Google Türkiye genelinde iki saat' e yakın internet erişiminde bağlantı sorunu yaşandı. Türkiye genelinde internet neden yavaşladı? İnternet' te genel bir sorun mu var? Bağlantı yaparken sayfalar çok yavaş açılıyor. Türkiye' ye saldırı mı yapıldı? Genel internet bağlantı sorunu, Türkiye' nin yurtdışı çıkışlarında görülen teknik bir sorundan dolayı geçici olarak internet bağlantı sorunu yaşandı. Yetkililer gerekli çalışmaları yaptı. Şuan genel çalışmalar devam ediyor.

Türkiye genelinde internet neden yavaşladı

Türkiye genelinde internet neden yavaşladı İnternet bağlantı sorunu yaşayan kullanıcılardan gelen şikayetler üzerine yapılan araştırma da Türkiye genelinde görülen yurtdışı portları kaynaklı bir sorundan dolayı, özellikle bazı internet kullanıcıları da bu sorun daha etkili oldu.  Yetkililer bu sorun hakkında henüz bir açıklama yapmadı. Ama geçici olduğu belirtildi. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) Google önbelleğine idari tedbir kararı aldı. Resmi açıklama şu şekilde: "5651 sayılı kanun ile teknik incelemeler ve hukuki değerlendirmeler sonucunda webcache.googleusercontent.com hakkındaki TİB tarafında 15/06/2016 tarihli kararı ile idari tedbir uygulanacaktır. Sanırım bu işlemden dolayı internet' te genel bir hız sorunu oluştu. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yapılan açıklama da: Google' ye yapılan her hangi bir engelleme kararının alınmadığını, sadece Google önbellek hizmetine yapılan erişim sınırlaması bulunmaktadır. WhatsApp erişim sorunu internet bağlantı hatası haberimize bakmıştınız mı? Eğer internet bağlantınız da yavaşlama varsa bizimle paylaşır mısınız?
banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Serif OZAY - 2 yıl önce
ne zaman hizliydi ki ? :-)