Türkiye’de Eynos 5 octa İşlemcili Galaxy S4 Satışa Sunulacak; Dünya Genelinde ise Ülkelere göre Değişkenlik Gösterecek

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung’un yeni nesil akıllı telefonu Galaxy S4, kısa süre önce New York’ta düzenlenen Unpacked etkinliği ile resmiyete kavuşmuştu. Mobil dünyasında tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran telefon için, ön kayıtlar bazı ülkelerde başlarken; telefonun nisan ayında birçok ülkede satışa sunulacağı bildirilmişti. Son gelen değerlendirmelerde ön kayıtların, Galaxy S III ile kıyaslandığında bir hayli fazla olduğu görülüyor. İngiltere’nin önde gelen perakende şirketlerin Carphone Warehouse’un bilgilendirme amaçlı sunduğu haberde, Galaxy S4 için yapılan ön kayıtların Galaxy S III’ü 4’e katladığı aktarılıyor.

teknik destek

Sunduğu tasarım itibariyle Galaxy Note II ve Galaxy S III’ten esintiler sunan Galaxy S4, global pazarda iki farklı işlemci ile temsil edilecek. Uluslararası versiyonda 1.6GHz’lik Exynos 5 octa işlemcinin yer alacağı telefon, LTE destekli ülkelerde ise Qualcomm’un 1.9GHz frekans hızında işlem gören 600 serisi işlemcisine sahip olacak. Exynos 5 octa işlemcisine ait test sonuçları henüz ortaya çıkmamış olsa da, Qualcomm 600 işlemcili LTE versiyonu Geekbench 2 testinde tüm rakiplerini geride bırakmayı başarmıştı. Cihazın resmi satışları sonrası daha detaylı karşılaştırmalar göreceğimiz belirtelim.

İlk olarak Qualcomm 600 işlemcili versiyonun sadece Kuzey Amerika’da satışa sunulacağı iddia edilmişti. Ancak lansman sonrası dünya genelinde birçok ülkede LTE versiyonun kullanıcılara sunulacağı görülüyor. Sammobile’ın elde ettiği listede bazı ülkelerde satışa sunulacak versiyonlar belirtiliyor. Ülkemizde Exynos 5 octa işlemcili versiyonun satışa sunulacağı aktarılırken; Avrupa genelinde ise Qualcomm işlemcinin ağırlıklı olarak satışa sunulacağı görülüyor. Birçok ülkenin yer aldığı listeye aşağıdan göz atabilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!