Türkiye’nin İlk Android One Telefonu General Mobile 4G Tanıtıldı!

media 13239

Google’ın ilk olarak 2014 Google I/O platformunda tanıtımını yaptığı, düşük bütçeli insanların da akıllı telefona kavuşa bilmelerine olanak sağlayan Android One projesiyle bugüne kadar milyonlarca kişi akıllı telefon sahibi oldu.

Andronova

Hindistan, Bangladeş, Nepal ve Sri Lanka gibi gelişmekte olan ülkelerde başlatılan Android One projesi için listede Türkiye yer alıyordu. Ucuz fiyatı ve fiyatından daha iyi donanımsal özellikleriyle bir çok kişinin tercihi olan Android One cihazları projesi artık resmi olarak Türkiye‘de de başladı.

Google Türkiye‘nin bugün yaptığı etkinlikte, Android One için Türkiye’de General Mobile 4G‘nin seçildiği belirtildi. Özellikleri ise şöyle;

general-mobile-4g-android-one-resim1

  • Fotoğraflar için 13 megapiksel arka ve 5 megapiksel ön kamera; selfie’ler için olduğu kadar, eve giderken yolda denk geldiğiniz nefes kesici çekimler için de çok iyi
  • 5.0 inç HD IPS ekran — Videolar için harika
  • 64 bit Qualcomm Snapdragon 410 dört çekirdekli 1.2GHz hızında güçlü çipset ve 2 GB RAM — süper performans
  • 16GB dahili hafıza ve microSD kart desteği
  • Türkiye için optimize edilmiş LTE — Türkiye’de yeni teknolojinin avantajlarını kullanmaya hazır,
  • 4G’yi destekleyen ilk Android One cihaz
  • “Tamamen yeni” endüstriyel tasarım — çift LED flaş gibi premium özelliklerle çok zarif
  • Ekranı sağlam ve çizilmelere dayanıklı yapan Gorilla Glass 4; laboratuar testlerine göre, Gorilla Glass 4 diğer cam tasarımları ile karşılaştırıldığında düşme ve yuvarlanmalara karşı 2 kat daha dayanıklı.

Fiyatına göre oldukça başarılı özelliklere sahip olan Türkiye’nin ilk Android One telefonu General Mobile 4G‘nin fiyatı ise sadece 699TL.

af-1ekjG_tg” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Android 5.1.1 Lollipop yüklü gelen General Mobile 4G, diğer Android One telefonları gibi güncellemeleri ilk alacak telefonlar arasında yer alıyor.

Konuyla ilgili detayları tr.generalmobile.com ve android.com/one adreslerinde bulabilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın