Türkiye’nin Operatör Markalı ilk 4G Destekli Telefonu Turkcell T50 Satışa Sunuluyor

media 2205

Türkiye’nin Operatör Markalı ilk 4G Destekli Telefonu Turkcell T50 Satışa Sunuluyor

teknik destek

Turkcell’in kendi markasıyla çıkardığı T serisi akıllı telefonlar serisinin son üyesi Turkcell T50, 9 Temmuz 2014 itibarıyla Turkcell İletişim Merkezleri (TİM), turkcell.com.tr ve yetkili Turkcell satış noktalarında satışa sunulacak. Peşin fiyatı 699  lira olan orta düzey akıllı telefon T50, Turkcell’lilere 36 ay boyunca tarifeye ek ayda 8 TL’den başlayan fiyatlarla sunulacak. Dileyen kullanıcılar 12 ve 24 ay kontrat tekliflerinden de yararlanabilecek.

Android 4.4.2 KitKat işletim sistemine sahip Turkcell T50’de Turkcell mühendisleri tarafından T serisine özel geliştirilen Android arayüz, Türk insanının gün içerisinde en çok kullandığı uygulamalara kolaylıkla erişim sağlayan “kart ekranı” ile geliyor. “Kart ekranı”nda Favori Kişiler, Sık kullanılan Uygulamalar, Mesajlar, E-posta, Fotoğraflar, Facebook ve Takvim kısayolları bulunuyor. Turkcell Arayüz’ün “kilit ekranı” ise okunmamış mesaj, cevapsız çağrı ve e-postalarınızı uygulamayı açmadan görüntülemenizi ve hızlıca yanıtlamanızı sağlıyor.

Turkcell T50’nin donanım tarafında sunduklarına değinecek olursak; 7.8mm kalınlık, 130 gram ağırlık, 5-inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü LCD ekran, 1.2GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 400 işlemci, Adreno 305 grafik birimi, 1GB RAM, 16GB dahili depolama, 50GB Akıllı Depo bulut alanı, HD ses,  “HDR kalitesinde, panoramik çekim ve gülümseme tanıma gibi özelliklere sahip 13MP çözünürlüklü arka kamera, 2MP ön kamera ve 2.300mAh kapasiteli pil.

11

Turkcell T50’de kullanıcılar ayrıca koruyucu kılıfı kendileri tasarlayabilecek. Şirketten yapılan açıklama şu şekilde; “Türkiye’nin güzel manzaralarını gösteren canlı duvar kağıtları ve yerel zil seslerinin yanında Turkcell T50, aksesuarlarıyla da yenilikçi. Lale ve nazar boncuğu tasarımlı kılıfların yanı sıra kapaklı koruyucu kılıf da T50’nin aksesuar seçenekleri arasında. Turkcell T50 müşterileri, kılıf ve kapaklarını yalnızca kendilerine özel olarak sunulan indirim fırsatıyla birlikte tamamen kişiselleştirme şansına sahip olacak. www.turkcell.com.tr adresinden ulaşılabilen arayüz sayesinde kılıf ve kapaklar; istenen yazı, fotoğraf, filtre ve kolajlarla tasarlanabilecek. Kullanıcıların kendi yükleyeceği fotoğraflara ek olarak ayrıca sosyal medya hesaplarından görsel aktarmaları ya da istenilen renk kodlarını belirleyerek tasarım yapmaları da mümkün.”

5

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın