Türkler' de uzayda yerini alacak. Türkiye Uzay Ajansı

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Türkiye, uzaya deneysel uydu gönderecek. Artık Türkler' de uzayda yerini alacak. Türkiye Uzay Ajansı kuruluyor. 2017 Yılı Türkiye için uzay alanında önemli bir nokta olacak.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Türkiye‘ de uzayda yer alması için başlatılan çalışmalar meyvesini vermeye başlıyor. Türkiye Uzay Ajansı kuruluyor. Konu hakkında kanun taslağı tamamlandı.

Türkiye, uzay teknolojileri alanında başlattığı çalışmalarının adını koyuluyor.  Hızlı bir şekilde yol almak adına çeşitli kuruluşlarında yer aldığı projelerin koordinasyonu sağlanması için Türkiye Uzay Ajansı kurulma aşamasında.

Uzay faaliyetlerinin düzenlenmesi için Kanun Tasarısı tamamlandığı ve Meclis’e sevk edileceği yönünde açıklama yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, uluslararası iş birliğine de önem verdikleri belirtti.

Başbakan ve bakanların dahil olduğu Uzay Stratejileri Yüksek Kurulu oluşturuluyor. Türkiye, uzay alanında gerekli altyapı ve yeteneklerin hızla geliştirileceğini belirten Bakan Arslan, bu konuda birden fazla ülke ile işbirliği içerisinde olduklarını açıkladı.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bakan Arslan, Uluslararası Uzay İstasyonunda ortak iş birliği protokolü 8 Eylül’ de imzalandı. Japonya iş birliği ile 2017 yılı başında Uluslararası Uzay İstasyonunda deneysel uydumuz, dünya yörüngesine bırakılacağı ve çalışmaların hızla süreceğini belirtti.

Türkler’ de uzayda yerini alacak. Türkiye Uzay Ajansı

media 10986


Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2017, 03:34

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir