TV Netflix bu içeriğe şu anda ulaşılamıyor

Android Smart TV Netflix içeriğe şu anda ulaşılamıyor hatası alanların çoğunun sebepleri aynı oluyor. Film izlerken ulaşılamadı yazısı ekrana geliyorsa fişi çekiniz.

Andronova

Televizyonda “Bu içeriğe şu anda ulaşılamıyor” Netflix hatası ara ara kullanıcıların karşısına çıkabiliyor. Buna neden olan etkenlerin başını internet çekiyor. Bağlantı olmaması, kopmalar yaşanması ve aşırı yavaş olmasından dolayı izleme hataları çıkabiliyor.

Bu içeriğe şu anda ulaşılamıyor, Netflix izlerken bir anda ekrana gelen bu mesejın temelinde bağlantı sorunları yatmakta. Tabi olası diğer nedende içeriğin yayından kaldırılması,depolama sorunu ve uygulama versiyon uyumsuzlukları yatıyor. Aşağıya eklediklerimizin işinizi çözeceğini düşünüyoruz.

Netflix ulaşılmıyor sorunu neden çıkar ?

Yukarıda yazdıklarımızdan kaynaklı olası sıkıntılar vardır. Tabi yurtdışı ve içi bağlantı aksaklığından da çıkma olasılığı her zaman var. Bir güncelleme yapılır ve uyum sorunu çıkabilir. Ya da server arızalarından dolayı belli bir süreliğine erişim yapılamama durumları.

Nasıl çözebiliriz?

  • Kumandadan kapat aç yaparak ilk denememizi yapıyoruz.
  • Sonrasında kullanılan cihazın fişinin çıkarılıp takılması. Bu Smart TV olur veya Android TV Box dediğimiz cihazlar olabilir.
  • İnternet bağlantısını test ediniz. Modeminizi de kapatabilirsiniz. Artı farklı bir kablosuz bağlantıya bağlanması deneme açısından önem arz edebilir. Alternatif yoksa telefon internetinin paylaştırılması yeterli olacak.
  • Ağ sıfırlama veya unut yapılabilir.
  • Varsa başka cihazdan da denenmesi daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.
  • Kullanılan cihazlarda tarih ayarı sıfırlanmışsa yanlış olmasından dolayı sorun çıkarma olasılığı var.
  • Testlere göre cihazların resetlenmesi gerekebilir.
  • Yeni bir profil açarak onla deneyiniz.
  • El ile bir dns adresi girerek modemin fişini çıkarıp takınız.
 TV Netflix bu içeriğe şu anda ulaşılamıyor

Genel olarak yaşanmayan durumlar için yukarıdaki önerilerin kullanılması gerekiyor. Eğer varsa güncellemelerin yapılması da belki işe yarayacaktır. Çıkan metin altında “tvq detalls menu 100” kodu içerebilir.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın