Tweetler Şu anda Yüklenmiyor Hatası

Andronova
Yazar Andronova 7 Minimum Okuma

Twitter’ da tweetler şu anda yüklenmiyor hatası sanırız şu an Türkiye kullanıcılarının tamamını etkiliyor. Dönemsel olarak her yıl tekrarla karşımıza çıkan bu sorun artık kronik dediğimiz bir sınıfta.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Twitter şu anda yüklenmiyor sorunu pek sık karşılaşılmayan, ağın sistemlerinde görülen anlık veya bir süre geçici karşımıza çıka kronik paylaşım hatasıdır. Profil detayları çıkmamasına neden olur.

Twitter hatalarından biri olan şu anda yüklenmiyor hatası en son sanırız geçen yıl genelde karşılaşılmıştı. Bu durumun olası bir kaç sebebi oluyor ve çözümde bir şey yapmanız pek önerilmemekte. Birincisi genelde ve ikincisi anlık durumlarda çıkmakta.

Kronik denilen durumlardan biri olsa da bazen genelde görülmediğini zamanlarda oluyor. Bölgesel, bazı kullanıcılarda ve ülkelere göre değişken bir durumda söz konusu oluyor. Çıktığında güncel paylaşımlar çıkmıyor ama kendi tweetlerinizi görüyorsunuz. Tabi sizin paylaşımlarınızda çıkmama olasılığı var.

Tweetler Neden Yüklenmiyor?

Tweet sorunlarında genelde olup olmadığına bakarak yorum yapacağız. Örnek şu anda yaşanan ülke genelinde yaşanmakta. Lakin az bir kullanıcının yaşadığı zamanlarda oluyor. Bunların bir kısmı kullanıcının hesabına uygulanan bir kısıtlama ile alakalı sebeplerde var.

Paylaşımların görünmemesi sebebi ile oluşan geçici problemlerde şu olasılıklara bakılmalı:

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
  • Bağlantınız koptuğunda, bağlantı sorunu yaşadığınızda, internetiniz engellendiğinde ve bölgesel sorunlarda bu tarz sorunlar yaşanır.
  • Ağ uygulamasında kısa süreliğine yapılan müdahaleler.
  • Sunucularında yaşanan beklenmedik arızalar. Bazen hizmet verdiği ülkenin altyapısında oluşan problemlerinde yol açtığı sorunlar vardır.
  • Aşırı şekilde yapılan saldırılar.
  • Hesapla alakalı yasaklama, kısıtlama, şüpheli durumlarda güvenlik önlemi gibi sebeplerden bunlardan biridir.

Tweetler Şu anda Yüklenmiyor Sorununun Çözümünde Neler Yapmalıyız?

Bir şey yapılmadan önce Google’ dan araştırılmasını öneririz. Sizden alakalı bir durum değil ve bazılarında da görülebilir. Yapacağınız test WiFi ile bağlananların modemini kapatmaları, başka bir yerden bağlanarak test etmeleri ve başka cihazdan kontrol edilmesi daha mantıklı olabiliyor. Birde Samsung ile deneyenlerin iPhone ile ve bilgisayarla test etmesi gerekebilir.

Bir paylaşım gitmediğinde sık sık yapılan denemelerin sonucu hesabın belli bir dakika engellenmesiyle sonuçlanabilir. Her herhangi bir tweete bu çıkıyorsa belki o anda kişi silmiş olabilir ya da sizi engellediğinden böyle bir mesajla karşılaşabilirsiniz. Başka bir hesabınız varsa kesinlikle bakmanızı öneririz ve bu şekilde daha net bir cevaba ulaşacaksınız.

Tekrar dene yazıyorsa nadir sayfayı yenilediğinizde görünmeyen tweetler çıkabiliyor. Böyle bir durum söz konusu olduğunda anlık herhangi bir sebepten sorun çıktığı anlamını taşır.

Ülke ve bölgesel sorunlar için bir VPN hizmetini kullanarak hesabınıza giriş yapmaya çalışın.

Yaşanan sıkıntılarda iletişime geçeceğiniz bağlantı yazımız Twitter iletişim‘ e bakmanızı öneriyoruz.

Tweetler yuklenmiyor 1
Tweetler şu anda yüklenmiyor hatası

Kullanıcıların Hesaplarından Alakalı Durumlarda Uygulanacaklar

Öncelikle sorun testini yapmadan durum net anlaşılmaz. Farklı hesap, cihaz ve internet test şart. Hatta başka şehirlerde yaşayan arkadaşlarınızla da görüşmenizi öneriyoruz. Kısaca başka şehirde ve bulunduğunuz yerdeki başka kullanıcılarda böyle bir şey yoksa büyük ihtimal hesabınızla alakalı.

Hesabına ulaşan kişilerin ceza ve geçici engellemeleri kontrol etmeleri için aşağıya eklediğimiz yöntemi uygulamaları yeterli olacak. Lakin genelde olan durumlarda da aynı sonuç çıkar. Bu yöntem başkalarında sorun olmadığında denenmesi gerekiyor.

Profilden uygulanacak test şöyle olacak:

  • Profilinize uygulamadan girdiğinizde hakkınızda olan alana ulaşın,
  • Kısa bir biyografi alanına bir iki kelime ekleyin,
  • Kaydetmeye çalışın,
  • Kayıta izin verilmediğinde birde ayarlarda bir şeyleri değiştirmeye çalışın,
  • Duruma göre kayıt işlemi olmuyor ise o zaman testimiz işe yaradığını anlarız.

Yardım almak için talep göndermek isteyenlerin uygulamadan gireceği alanın ekran görüntüsü. Lakin devamında uyarı alıyorsunuz.

Tweetler yuklenmiyor 2
Tweetler şu anda yüklenmiyor sorunu

Twitter’ ın yardım alanına girmek isteyenlerin karşısına çıkan mesaj “errors message Internal error code 131” hatası.

Tweetler yuklenmiyor 3
Twitter şu anda yüklenmiyor

Sürekli Tweetler Yüklenmiyor Yazısı Çıkıyor mu?

Süreklilikten kastımız saatlik olarak davam eden durumlardır. Pek gün boyu sürenle karşılaşmadık. En azından başlıkta yazanla. Lakin kişilere özel bir durum varsa o zaman belki çok daha uzun sürecektir.

Ülke içi ve dışı etkenler kontrol edildiğinde herhangi bir problemin yaşanmadığı zamanlarda kullanıcıların yapacağı işlemler olacak.

Tweetler şu anda yüklenmiyor hatası kullanıcı bazlı çıkanların uygulayacağı adımları sırası ile aşağıya ekliyoruz.

Hesaplara yapılan yaptırımlar arasında kısa süreli yaptırımlar olduğu gibi günlerce sürenlerde var. Bu dediklerimiz büyük kural ihlalleri olmayan durumlardır. Diğer kullanıcıları rahatsız edecek mesajlar, yorumlar ve paylaşımlarda bulunan hesaplara kısmi yaptırımlar uygulandığı zamanlar var. Bu yaptırımlara baktığınızda bir süre paylaşım engeli ya da yorum engeli gibi yaptırımlar vardır.

Yukarıda hesabınıza yapılan bir yaptırım var mıdır diye uygulayacağınız adımları anlattık. Normalde hesaba girdiğinizde veya kayıtlı e-posta hesabını uyarı bildirimi gelmesi gerekiyor.

Tweetler Yüklenmiyor: Hesapla Alakalı Durumlar

Hesabınızda sorun olup olmadığını anlamak adına tarayıcı üzerinden hesabınıza giriş yapmaya çalışın. Eğer erişiminiz varsa, yapılan paylaşımlara göz atın ve denemek adına bir paylaşımda bulunun. Sonrasında kendi ve başkalarının paylaşımlarına yorum ve beğeni yaparak test edin.

Hesabınıza sorun varsa, profil ekranındaki bilgilerinizde ufak düzeltmeler yapmaya çalışın. Örnek hakkınızdaki alana bir şey yazın veya değiştirip kaydedin. Kaydet sırasında uyarı veriyor mu bakın.

Hesap sorunlarında eksik olan profil bilgilerini ekleyip veya gerçek bilgilerinizle güncelleyin. Daha önce eklemediğiniz telefon numaranız varsa ekleyip doğrulayın.

Hesapla Alakalı Olmayan Durumlarda İzlenilecek Yollar

Alakalı olmayan dediğimiz durumları yukarıdaki gerekli testleri uygulayarak anlayacağız. Sonrasında eminseniz o zaman ilgili sıralamadakileri kontrol edin.

Birden fazla hesabı olanların diğer hesabı ile yaptığı testten sonra aşağıya eklediklerimiz uygulanacak.

Farklı bir hesabınızda sorun yoksa o zaman son zamanlarda yaptığınız paylaşım ve yorumları inceleyin. Sorunlu gördüklerinizi kaldırın.

Telefon testi yapın. Telefonunuzdan kaynaklı olduğunu düşünenler için cihazın tarihi doğru mu ve boş alanın yeterli mi olup olmadığına bakılması gerekiyor.

Bazen şüpheli görülen davranışlarda kullanılan cihaz engellendiği gibi internet bağlantısının da engellendiği oluyor. Bu olasılık için alternatiflerle denemeniz gerekiyor. Kablosuz kullanımlarda mobil internetinizle kullanım yapacağınız gibi modemin yeniden başlatılması da belki sorunu çözecek.

Tweetler şu anda yüklenmiyor Twitter hatasına yönelik önerilerimiz buraya kadar.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir