Twitter açılmıyor yasaklandı mı!

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Twitter erişim yapılamıyor. Twitter sitesine erişim yapamıyorum. Cep telefondan Twitter hesabıma giriş yapamıyorum açılmıyor sebebi ne olduğunu haberimizde.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Twitter telefondan giremiyorum! Twittter. com sitesine erişim yok. Twitter. com’ a giriş yapmaya çalıştığınızda “Bu siteye ulaşılamıyor twitter.com ana makinesinin yanıt vermesi çok uzun sürdü. Aşağıdakileri deneyin: Bağlantınızı kontrol etme Proxy’yi ve güvenlik duvarını kontrol etme” şeklinde bir hata mesajı alacaksınız. Bu sorun geçici olabilir.

Ama net olmayan bilgiye göre Facebook ve Twitter’ a erişim yasağı gelmiş olabilir. Çözüm için manuel DNS adreslerini deneyiniz.Farklı cihazlardan ve internet bağlantısından deneyiniz. Sorun devam ediyorsa genel bir sorun olduğundan beklemenizi öneririm. Şuan tahmini genel bir sorun var. Twitter neden açılmıyor?

Twitter neden açılmıyor?

 Kasım ayında yine buna benzer bir erişim sorunu vardı.

29 Haziran 2016 Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen hain saldırı nedeniyle sosyal medyada görüntülerin yayılmasını önlemek amaçlı, geçici olarak sosyal paylaşım sitelerinde kasma yapılıyor. Türkiye çıkışlarının UP / DOWN hızları düşürülerek bu erişimi zorlaştırılıyor. Son zamanlarda devlet yasaklama yerine bu şekilde bir önlem alıyor. Bana sorarsanız site yasaklanması yerine bu yöntem daha mantıklı olmuş.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Twitter açılmıyor yasaklandı mı!

Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerine erişim yapamayan ya da çok yavaş şekilde açılan siteler için kullanıcılar DNS ve VPN programları ile sorunu aşmaya çalışıyor. Bu durum geçici olduğunu tekrarlamak istiyorum.

Güvenli olmayan DNS ve VPN programlardan virüs ve güvenlik açığı oluşabileceğini de hatırlatmak isterim.

Ara ara bu şekilde geçici engellemeler olmaya devam edecek. Gerekli önlemler alındıktan sonra eskisi kadar erişim kısıtlamaları olmayacaktır.

Twitter açılmıyor yasaklandı mı!

Erişim sorunları için genel adımlar olarak dns, vpn ve cihazları kapatıp açma. ADSL internet kullanılıyorsa modemi kapatıp açma. Yine de sorunun boyutuna göre yorum bırakabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2019, 01:52

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir