Twitter askıya alınan hesabı kurtarma yöntemi

Askıya alınan Twitter hesabı tekrar nasıl açılır? Bu haberimizde hesabın kapatılması veya askıya alınması nedenlerini anlattık. Çözüm olarak' ta sorunun boyutuna göre öneriler sunduk. Ama Twitter askıya alınan hesap için bu kesin bir çözüm değil.

Andronova

Askıya alınan veya kapatılan Twitter hesapları genelde kullanıcının Twitter politikalarını dikkate almaması sonucu çıkmakta. Bazı kullanıcılar gerekirse yasal başvuru yapıp Twitter’ ı mahkemeye verecem diyor. Bunu söyleyen kullanıcılara bazen gülüyorum. Neden derseniz Twitter Türkiye’ nin bir sosyal ağı değil. Sizide zorla üye yapmıyor. Ve zorunlu bir hizmet değil. Yasal başvuru sadece kişisel haklarınızla ilgili olan konularda başvuru yapılabilir. Aksi takipsizlik kararı verilecektir.

Askıya alınan Twitter hesabını açmak için başvuru formunu doldurmadan önce aşağıdaki kontrolleri yapmayı ihmal etmeyiniz. Kontrollerden sonra Twitter şifresini değiştirme işlemini de yapınız. Olası kapatılma nedenlerine ve çözüm önerilerine yer verdik. Bunlar %100 doğru olduğu anlamına gelmez. Bizden yardım talep etmek istiyorsanız ilk önce önerdiklerimizi yapınız sonra sorunu detayları ile bize yazınız.

Twitter askıya alınan hesabı açma

Twitter hesabım askıya alındı tekrar nasıl açılır? Twitter askıya alınan hesabı açmak için başvuru adresi Twitter iletişim help.twitter.com/forms/general?subtopic=suspended formu. Tabi uygun görülen itirazlar dikkate alınacaktır. Eğer verdiğimiz adres aktif olmazsa bu help.twitter.com/forms/signin adresi deneyebilirsiniz. www.andronova.net

Twitter askıya alınan hesabı kurtarma yöntemi

Askıya alınan twitter hesabını kurtarma

  • Taklit edilen hesaplar tespit edildiğinde ya da şikayet edildiğinde askıya alınabilir.
  • Marka adını kullanılarak açılan hesaplar askıya alınabilir. Kişisel ve marka telif hakları hesap kapatılma nedeni olabilir.
  • Başkaların özel bilgileri paylaşılıyorsa aynı şekilde işlem yapılabilir.
  • Şantaj, tehdit, küfür ve genel sakıncalı paylaşımlar.
  • Yasadışı paylaşımlar ve faaliyetler nedeniyle hesap kapatılma veya askıya alınma.
  • Takipçi ve beğeni satın alınmalarda tespit edildiğinde bu şekilde bir sorunla karşılaşılabilir.
  • Takipçi satın alındıysa bunu sonlandırmanız gerekiyor. 
  • Hesaba virüs bulaşmış olabilir. Ya da bilgisayara bulaşmış olabilir. Bilgisayara virüs taraması yapınız. Twitter virüs taraması içinde bazı virüs programlarında hesap bağlantısı ile virüs taraması yapılabiliyor. Twitter virüs temizleme örnek socialmediascanner.eset.com

Twitter virüs temizleme

  • Uygulamalarda yer alan yetkilier! Hesap uygulamalar bölümünü inceleyiniz. Her hangi bir uygulama ile hesap kontrolü sağlanabilir. Ayarlar gizlilik / uygulamalar bölümünde bilmediğiniz uygulamaları kaldırınız.

Twitter askıya alınan hesabı açma

Twitter askıya alınan hesap için detaylar help.twitter.com/tr/managing-your-account/suspended-twitter-accounts ve itiraz için genel bilgileri inceleyerek gerekli adımları atabilirsiniz.

Twitter askıya alınan hesapTwitter askıya alınan hesap 2018


Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 13:57

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.