Twitter Bu Geçe Çöktü!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Eğer dün Twitter’a giriş yaptıysanız, bu sabah kalktığınızda bildirim çubuğunda veya bilgisayarınızda bağlantı hatası mesajını görmüşsünüzdür. Yanlız değilsiniz. Dün gece Twitter’da yaşanan büyük problem sebebiyle tüm Dünya’daki twitter kullanıcıları aynı sorunla karşılaştı.

Andronova

Problemin kaynağı olarak, 29 Aralık’taki aşırı yoğun kullanımdan dolayı Twitter’ın ciddi oranda büyüyüp serverlarının bunu kaldırmaması olduğu yorumları yapıldı. Milyonlarca kullanıcının aynı anda mesaj yazması durumunda serverlarının devasa boyutlarda olmasına karşın Twitter’ın gücü bunu kaldırmaya yetmediği söyleniyor.

Diğer taraftan, bazı yorumlarda ise Twitter’ın hacklendiğine yönelik şüpheler yer alıyor ve kullanıcıların şifrelerini değiştirmeleri tavsiye ediliyor.

Yayınlanan bir görüntüde olsa problemin kaynağı gösteriliyor:

B5-89ELCAAAandN

Twitter sonuç olarak problemi çözmüşe görünüyor ancak bizim tavsiyemiz, ne olur ne olmaz şifrenizi değiştirmeniz yönünde.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.