Twitter bu hesap geçici olarak sınırlandırıldı ne demek

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Twitter bu hesap geçici olarak sınırlandırıldı hatası sık olmamakla birlikte kronik olarak görülen sorunlardan biridir. “Bu hesapta bazı beklenmeyen etkinlikler gerçekleştiği için bu uyarıyı görüyorsun. Yine de görüntülemek istiyor musun

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Hesabınıza girerken, Twitter sistemlerinden alınan uyarıya baktığınızda, “Dikkat bu hesap geçici olarak sınırlandırıldı.” altında ise, evet profili görüntüle önerisi karşınıza çıkacak. Böyle bir uyarısı aldınız mı? Twitter hesap ayarlarına ve profile girdiğinizde geçici sınırlandırma uyarısıyla da karşılaşabilirsiniz. Nedeni kesin şundandır diyemeyiz. Olası olanları açıklayacağız.

Twitter geçici sınırlandırıldı ne demek?

Twitter bu hesap geçici olarak sınırlandırıldı, şüpheli görülen işlemler algılanan hesaplara yönelik uygulanan kısıtlama işlemidir. Buradaki durum, kişinin ya da başkalarının hesaba yönelik uyguladığı şüpheli görülecek davranışlarla ortaya çıkar. Bazen kişinin aşırıya kaçan şeyler yapmasından dolayı da bir süre bu ekranda kalındığına da şahit oluyoruz.

Buna benzer farklı uyarılarla karşılaşılabiliyor. Kalıp aynı sadece bir iki yazı değişmiş oluyor. Mantık aynı bir kuralın ihlali, şikayet veya şüpheli işlemlerde çıkmakta. Bildiğimiz kadarıyla olan nedenleri sıralamaya çalıştık.

Hesaba girdiğiniz bilgisayara ve telefona veya tablete dikkat edin. Tarayıcıya veya cihazda bulaşmış virüslerden dolayıda erişimde kısıtlamalar görülebiliyor.

image 20
Bu hesap geçici olarak sınırlandırıldı Twitter hatası

Twitter hesabım neden geçici sınırlandırıldı

Net bunlardan biri diyemiyoruz. Lakin, ağın kurallarına ve güvenlik akışlarına aykırı her türlü şey buna neden olur.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Şunlara bir bakalım:

  • Hesap için çok sayıda şikayetin gelmesi
  • Aşırı olumsuz yorumlar yapılması
  • Hakaret ve küfürde bulunulması
  • Dinle ve ırkla alakalı aşağılamalar
  • Bir veya birden çok hesabı rahatsız etme
  • Sakıncalı paylaşımların yapılması veya tweetlenmesi
  • Güvensiz davranışlar sergilenmesi
  • Hesap çalınma girişimleri
  • Sürekli şifreyi değiştirmeye çalışılması
Twitter bu hesap geçici olarak sınırlandırıldı ne demek
Twitter bu hesap geçici olarak sınırlandırıldı ne demek

Hesaba saldırı yapılıyor olabilir. Hesap çalma programı kullanılarak sürekli şifre denemesi yapılma gibi durumlarda buna neden olur. Twitter belli bir denemeden sonra karakter doğrulaması ve sonrasında erişimde kısıtlamalar uygular. Twitter’ı yalnızca belirtilen süre boyunca, sınırlandırılmış halde kullanabilirsiniz. https://www.andronova.net

Twitter geçici olarak sınırlandırıldı çözümü

Önce, gün içerisinde hiç bir şekilde hesabınıza giriş yaparken kullanmadığınız internet ve cihazlarla deneyin.

Hesabınıza girebiliyorsanız, size bir yönlendirme seçeneği sunacaklar ve istenilenleri yerine getirerek adımları izleyin. Örnek, telefon doğrulaması ya da kimlikle doğrulanması istenilebilir. Size böyle bir seçenek sunulmuyorsa, aşağıya eklediğimiz adımlarla devam edin. 

Gireş sorununa yönelik başvuru formu doldurma

Askıya alınmış hesaplar için ve kilitlenmiş hesaplara yönelik kullanıcıların dolduracakları form:

Ne zaman dönerler sorusunu soracaklar için kimse size şu zaman önerler gibi bir bilgi veremez.

Twitter geçici olarak sınırlandırıldı çözümü
Twitter bu hesap geçici olarak sınırlandırıldı hatası

Askıya alınmış hesabı açtırmak için doldurulan formun çalışması için sorunlu hesaba giriş yapmış olmanız gerekiyor. Sıkıntı olursa, tarayıcının gizli sekmesi kullanılarak denenmeli. Birde duruma göre, şifre yenilemesi uygulanır.

İşlem yapmadan bekleme durumu

Çoğu kez uyarıda bulunduğumuz içeriklerimiz oldu. Kullanıcıların uğradığı sorunların bir kısmı kendi elleriyle oluşmakta. Mesela, aşırı yorum, takip ve yanlış denemeleri yapan kullanıcıların kendilerini yasakladıkları oluyor. Buna birde kurallara uymayan davranışlar ekleniyorsa, hesap bir süre engellenir.

Test adına, hiç bir şekilde deneme yapmadan bir kaç saat bekleyip sonra deneyin. Baktınız durumunuz aynı, bu seferde bir gün ama tam bir gün bu sorunun üzerinden geçmesini bekleyin.

Doldurduğunuz forma geri dönüş yapılması

Merak edilen en fazla konuların biridir. Her ne formu kullanırsanız kullanın, kullanıcıların bu formlara ne zaman dönüş yapılır merak etmekte. Lakin, net cevabı olmayan bir sorudur.

Başvurulara çoğunlukla ilk gün bilgi vermek amaçlı mail atılır. Yani başvurunuz bize ulaştı ve duruma göre dönüş yapacağız demek istiyorlar. Sonraki günlerde ikinci ya da üçüncü günü cevap gelmekte. Gelmemişse, bir ya da iki haftayı bulacağınız düşünüyoruz.

Olumsuz yanıt gelmesi veya yanıt gelmeme durumlarında farklı bağlantıları kullanmayı deneyin. Bunun için, sitemizdeki Twitter konularına bakmanız yeterli olacak. Bir çoğunda iletişime geçilecek bağlantılar yer alıyor.

Twitter bu hesap geçici olarak sınırlandırıldı haberimiz umarız yararlı olmuştur.

Bir başka önemli konumuz: Twitter hesap erişime engellendi

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir