Twitter'da reklam nasıl verilir ?

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Twitter hesabınızdan web sitesinizi tanıtın. Twitter'a reklam nasıl verilir ? Twitter reklam vermek için neler yapılmalı ? Twitter reklam resimli anlatıma yer verdiğimiz makalemiz size yardımcı olacak.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Twitter reklam nasıl verilir? Twitter milyonlarca kullanıcının günlük ziyaret ettiği bir sosyal platformdur. Milyonlarca kullanıcıya sahip bir internet sitesinde ister istemez herkes reklam vermek isteyebilir. Twitter üzerinden reklam vermek için birkaç önemli bilgiler yer almaktadır. Öncelikle dikkat etmemiz gereken konuları sizlere anlatacağız. Daha sonra Twitter üzerinden nasıl reklam verilir ? konusunu resimli bir şekilde anlatacağız. 

Twitter üzerinden reklam vermeden önce bilinmesi gerekenler nelerdir ? 

* Reklam alanında kullanacağınız metin de fazla büyük harf kullanmamamız sizin yararınıza olacaktır. Ek olarak Twitter’da reklam verirken noktalama işaratleri kullanamazsınız. 
* Reklam içeriğinde animasyonlu fotoğraf yada Gif kullanamazsınız. 
* Etiketlerin içerisinde noktalama işaretler, boşluklar ve semboller kullanmanız etiketlerinizin zarar görmesine sebep olacaktır. 
* Reklam alanındaki metnin içeriği önemlidir, imla kurallarına ve metin içeriğine dikkat etmeniz gerekiyor. 
* Küfür içerikli reklamlar kullanmamalısız. Kitleyi rahatsız edici cümleler kurulmamalıdır. 
* Reklam içeriğinde resim kullanırken yüksek kalitede resimler yüklemeniz yararınıza olacaktır. 

Tüm bu detaylara dikkat ederek vereceğiniz reklam kaliteli bir reklam olacaktır ve istediğiniz kitleye ulaşmanız daha da hızlanacaktır. 

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Twitter reklam adımları nelerdir ?

Twitter üzerinden reklam vermek için öncelikle hesabımıza giriş yapıyoruz. Daha sonra sağ taraftaki Twitter ile reklam ver seçeneğine tıklıyoruz. 

Twitter reklam sayfası açıldığında Ülke ve saat dilimini seçerek haydi başlayalım seçeneğine tıklıyoruz. 

Yeni açılan ekranda sizlerde gördüğünüz gibi Tweet etkileşimleri, Web sitesi tıklamaları veya dönüşümleri, uygulama yüklemeleri veya uygulama yeniden etkileşimleri, video görünümleri, takipçiler, Twitter’daki yönlendirmeler gibi birçok reklam seçeneği sunuluyor. Biz burada Web sitesi tıklamaları veya dönüşümler seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz. 

Seç ve devam et diyoruz. Resimde de görüldüğü gibi reklamların nasıl görüntülendiği bilgisi yer alıyor. 

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Reklam için gerekli adımları sırasıyla gerçekleştiriyoruz. Öncelikle bir kampanya adı belirliyoruz, ardından adresimizi yazıyoruz ve hangi ülkelerde hangi kategori ile yayınlanmasını istiyorsak o kategorileri seçerek devam ediyoruz. 

Ülke seçimini gerçekleştiriyoruz. Hangi cinsiyetlere hitap etmesini istiyorsanız o seçeneği seçerek devam ediyoruz. 

Reklam için ayırdığınız bütçeyi günlük ve maksimum tutar olarak belirliyoruz.

Reklamınızın nasıl görüntülenmesini istiyorsanız o şekilde resim ve metin girişlerini, başlığını belirleyerek sağ taraftada kontrol ettikten sonra reklam kampanyanızı oluşturabilirsiniz. 

Reklamlarınızı ayarladıktan sonra ödeme yapmanız gerekiyor. Ödemeyi gerçekleştirdikten sonra reklamlarınız yayınlanmaya başlayacaktır. EURO üzerinden ücretlendirme yapmaktadır. 

Ödemeyi de gerçekleştirdikten sonra artık reklamlarınız yayında olacaktır. Belirtilen üst limite kadar kredi kartınızdan günlük olarak çekimler yapacaktır. Dikkat etmenizde fayda var. 

Twitter'da reklam nasıl verilir ?

Twitter ile reklam nasıl verilir resimli anlatım

Twitter reklam ayarları resimli

Twitter reklam kategorileri


Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2018, 14:25

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.