Twitter' dan Periscope canlı yayın güncellemesi

Andronova
2 Minimum Okuma

Twitter üzerinden canlı yayın nasıl yapacağını merak edenlerin karşısına çıkan Periscope bazen kafaları karıştırabiliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Periscope için büyük bir güncelleme yayınlandı ve önemli bir özelliği hizmete aldı.

Periscope canlı yayın güncellemesi ile kısayol düğmesi eklendi. İnternetten canlı yayın dendiğinde akla gelen uygulamalardan biri olan Periscope için ufak tefek yenilikler geldi.

Twitter Periscope uygulaması ile internet üzerinden canlı yayın yapma da yeni bir yenilik geliyor. Artık Twitter üzerine güncelleme ile gelecek olan düğme sayesinde direk canlı yayın yapılabilecek.

Periscope nedir?

Twitter’ in çıkardığı bu uygulama ile internet üzerinden canlı yayın yapmanızı sağlayan sosyal platformun adı. Periscope uygulamasını tüm Android cihazlarda Google Play ve iPhone’ da ise kendi mağazası bulunuyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Periscope uygulaması yayınlanması ile çok sayıda kullanıcıya ulaştı. Periscope uygulaması kullanıcılarının beğenisini kazanmasıyla, Twitter tarafından daha fazla önem verilmeye başlandı. Twitter şimdi de çıkaracağı güncelleme ile canlı yayın yapmada kısayol butonu çıkaracak.

Canlı yayın kısayol butonu normalde Periscope’ de bulunmaktadır. Bu buton artık Twitter üzerinde de yer alacak. Bu kısayola şimdiden verilen isim Go Live.

Twitter üzerinden belirecek düğmeye dokunduğunuzda Periscope uygulamasının arayüzü açılacak. Yani yine Periscope kullanılarak canlı yayın yapılacak. Twitter canlı yayın düşmesi için henüz güncelleme başlamadı. Yeni güncelleme Türkiye ve bir çok ülke için Avrupa güncellemesinden sonra gelmesi beklenmektedir.


Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 22:59

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir