Twitter dikkat sana direkt mesaj yolladı

blank

Twitter direk mesaj yoluyla hesabınızın şifresi değiştirildi şeklinde mesaj geldiyse ve içerikte t.co /foDdUJIhFn ve Securtiytwiter.ml uzantılı tıklama adresi geldiyse dikkat virüs var. Hesap çalma işlemi!

teknik destek

“Merhaba hesabınızın şifresi değiştirildi. Şifre değişikliği işlemini siz yapmadıysanız size oluşturulan bu bağlantıdan lütfen hesabınızı doğrulayınız. t.co /foDdUJIhFn  Twitter 473 – Twitter Inc. ve Securtiytwiter.ml/ ?325″ Bu şekilde gelen bağlantılara tıklamayınız. Eğer şüphe de kaldıysanız Google Chrome, Internet Explorer ve Safari (iOS iPhone) tarayıcıdan twitter.com üzerinden şifre sıfırlama işlemini yapınız.

İkinci mesajla gelen bağlantı ile şifre sıfırlama işlemi denendiğinde 404 hatası çıkıyor. Yani böyle bir sayfa yok. Eğer direk bilgilerinizle giriş denerseniz girdiğiniz bilgiler karşıya gidecek.

Twitter dikkat sana direkt mesaj yolladı virüsü

Twitter dikkat sana direkt mesaj virüsüne dikkat! Aşağıda gelen bağlantı linkleri hesap çalma yönteminden biri. Bu yöntem Twitter’ ı taklit edilerek yapılan sahte bir web sitesi. Dikkat çektiyse ikinci mesaj “@gtr235326993219” olarak görülmekte. 

Bu şekilde bir mesaj geldi ise sakın tıklamayınız. Bazen tıklandığında bir şey olmazken, bazen de bilgisayara veya cep telefona virüs bulaşabiliyor. Aşağıdaki yöntem fake yöntemlerden biri. Virüs bulaşmıyor ama tıklayan kişi o telaşla kullanıcı bilgilerini girdiğinden hesabı çalınıyor. www.andronova.net

Twitter dikkat sana direkt mesaj yolladı virüsüTwitter dikkat sana direkt mesaj yolladı

twitter virüsüTwitter dikkat sana direkt mesaj yolladı sorunu

Eğer Twitter hesabınız ile bu sahte sayfadan giriş denemesi yaptıysanız acil twitter. com’ dan şifre sıfırlama işlemini yapınız. 

Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için mobil doğrulamayı aktif ediniz. Yani hesaba giriş yapıldığından cep telefona SMS ile doğrulama kodunun gelmesi. Şifreniz çalınsa dahi hesabınıza giriş yapamazlar.

Twitter hesabım çalındı, Twitter şifrem çalındı veya şifrem değiştirildi gibi tüm sorunlar için yorum bırakabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2018, 01:04

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!