Twitter E-posta Adresi Nasıl Değiştirilir (X)

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Zaman zaman sosyal ağlarla ilgili bir çok sorun için makale hazırlıyoruz. Örnek Twitter e-posta adresi nasıl değiştirilir yazımızdaki adımlar esasında bu işlerden pek alakalı olmayan kullanıcılar için oluşturulmuştur.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

İçeriğimizde hem Twitter mail adresi nasıl değiştirilir sorusuna yanıt verdik hem de mail adresini değiştiremiyorum sorununa çözüm bulmaya çalıştık.

Twitter uygulamasında kullanıcılar e-posta adreslerini değiştirebilmek için hangi adımları takip edeceğini bazen bilemez. Yanlış bir şey yapmamak adına Google’ dan ilgili konuyu araştırırlar. Özellikle resimli alanlara göz atarlar. İçeriğimiz metin ile ilerlemiştir ve problemle karşılaşıldığında öneri numara özerinden yardımcı olma imkanı verilmekte.

Twitter uygulaması diğer sosyal medya araçları gibi en çok kullanılan sosyal medya araçlarından biridir. Twitter son dönemde eklediği bir çok özellikle üye sayısını her geçen gün artırmaktadır. Milyonlarca üyesi bulunan X uygulaması kullanıcıları e-posta adresini değiştirmek istediklerinde hangi aşamaları yapmaları gerektiğini bu haberimizde paylaşacağız.

Twitter E-Posta Adresi Nasıl Değiştirilir? Değiştiremiyorum

Twitter hesabınızın e-posta adresini değiştirmek istiyorsunuz ancak bunu başaramıyor musunuz? Endişelenmeyin, Twitter e-posta adresi değiştirme adımlarını ve karşılaşabileceğiniz sorunları çözme yöntemlerini adım adım bu kısımda açıklayacağız.

 1. Doğru Yöntemi Kullanın:
  • Twitter hesabınızın e-posta adresini değiştirmek için doğru yöntemi kullanmanız önemlidir. E-posta adresinizi değiştirmek için Twitter’ın resmi web sitesine veya mobil uygulamasına giriş yapın ve hesap ayarlarına gidin.
 2. Hesap Ayarlarını Kontrol Edin:
  • Twitter hesabınıza giriş yaptıktan sonra, profilinizin sağ üst köşesindeki menüden “Ayarlar ve gizlilik” seçeneğini tıklayın.
  • Ardından, “Hesap” bölümüne gidin ve “E-posta adresi” seçeneğini bulun.
 3. E-Posta Adresini Değiştirme:
  • “E-posta adresi” bölümünde mevcut e-posta adresinizi göreceksiniz. Bu alanda “Değiştir” veya “Düzenle” gibi bir seçenek olmalıdır.
  • Bu seçeneği tıklayarak yeni bir e-posta adresi girmeniz istenecektir. Yeni e-posta adresinizi girin ve değişiklikleri kaydedin.
 4. Onaylama İşlemi:
  • Yeni e-posta adresinizi girdikten sonra, Twitter size yeni e-posta adresinizi doğrulamanızı isteyebilir. Bu durumda, yeni e-posta adresinize gönderilen doğrulama bağlantısını tıklayarak e-posta adresinizi doğrulayın.
 5. Sorun Yaşıyorsanız:
  • Eğer e-posta adresinizi değiştirmekte sorun yaşıyorsanız, öncelikle internet bağlantınızı kontrol edin ve doğru adımları izlediğinizden emin olun.
  • Twitter’ın resmi destek sayfasını ziyaret ederek veya Twitter Destek hesabına mesaj göndererek yaşadığınız sorunu açıklayın. Twitter destek ekibi size yardımcı olacaktır.
 6. Diğer Olası Sorunlar:
  • Eğer hesabınızla ilgili başka bir sorun yaşıyorsanız, hesabınızın güvenliği veya hesap doğrulama süreci ile ilgili olabilir. Bu durumda, Twitter’ın güvenlik politikalarını ve hesap doğrulama süreçlerini inceleyerek gereken adımları atın.

Twitter E-posta Adresini Değiştirme Nasıl Yapılır?

Twitter, üyelik sırasında üyelik işlemlerinin tamamlanması için e-posta adresi istemektedir. E-posta adresi ise sizin tarafında şifresi bilinen bir mail adresi olması gerekmektedir. Çünkü Twitter sizlere üyelik aşamasında e-posta adresinize doğrulama linki göndermektedir. Bundan dolayı eğer bu şifreyi bilemediğinizde üyelik işlemleriniz tamamlanmadığından dolayı Twitter uygulamasını kullanamayacaksınız.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

E-posta adresinizin doğru bir şekilde girilmesi sizler için başka bir kolaylık sağlamaktadır. Daha sonra eğer twitter şifrenizi unuttuğunuzda bu tanımladığınız e-posta adresi ile şifrenizi yeniden tanımlayabilirsiniz. Şimdi eğer üyelik hesabını oluştururken vermiş olduğunuz e-posta adresinizi artık kullanmıyorsanız veya bu mail adresiniz başkaları tarafından ele geçirildiyse yapmanız gereken bir e-posta adresini twitterdan kaldırıp yenisini eklemenizdir. Bu işlemi twitter temel hesap ayarlarınızdan yapabilirsiniz.

Twitter mail adresini değiştirmek için gereken adımlar aşağıda anlatılmıştır;

 • İlk olarak twitter hesabınıza giriş yapınız. Bilgisayarınızda yüklü olan herhangi bir tarayıcı ile bu işlemi yapabilirsiniz.
 • Ardından hesabınıza giriş yaptıktan sonra twitter seçeneklerine ulaşabilmek için sağ üst köşede yer alan profil resminize tıklayınız. Aşağıdaki resimde görünen seçenekler karşınıza gelecektir.
Twitter e-posta adresini değiştirme
Twitter e-posta adresi nasıl değiştirilir
 • Açılan seçenekler içerisinden hesabınızla alakalı ayarları yönetebileceğiniz ekrana ulaşabilmek için Ayarlar yazısına tıklayınız.
 • Bu işlemin ardından bir çok ayar seçeneği karşınıza gelecektir bu sekmeler içerisinde ise profil ayarlarınızı yapabileceğiniz “Hesap Ayarları” na tıklayınız.
 • Bu bölümde ise temel hesap bilgilerinizi değiştirebilirsiniz. Bu kısımda e-posta adresiniz yanı sıra kullanıcı adınızı da değiştirme imkanınız bulunmaktadır.

Twitter Mail Adresini Değiştiremiyorum

Twitter mail adresi değişmiyor şikayetlerini yapanlar çoğu genelde aynı şeylerle karşılaşırlar. Ya adımları yanlış yaparlar ya da ağda çıkan bir aksaklığın olası sonuçları kaynaklıdır.

Yazı devamında bazı sebeplerin başlıklı haline yer vereceğiz. Yani ayrı başlıklarla konuyu parça parça ele alacağız.

Adımlar sırasında karşınıza bir uyarı çıkıyorsa işte o uyarı ile net bir çözüm sunulacaktır. Eğer çıkan bir uyarı yok ama sizi aynı alanda başa döndürüyorsa işte buradaki etkenlerin farklı sebepleri olacaktır.

Uygulamanın Olası Problemleri

Geliştiricilerin zaman zaman çıkardığı bazı sürümlerin cihazlarla uyum sorunu yaşadığı görülür. Bu çok sık olmamakla birlikte her uygulamada az veya çok yaşanır. Çözümde ise önceki versiyona dönmek yeterli olur.

Yukarıdakini uygulamadan önce Android kullanıcılarının telefonlarındaki ayarlar ekranında bulunan uygulamalar alanına girip Twitter seçeneğini bulmanız gerekiyor. Sonrasında içerisindekilerin çalıştırılması gerekiyor.

Hesap Tarafındaki Problemler

Hesabın engellenmesine sebep olacak etkenler oluyor. Örnek kişinin sürekli yanlış şifre girmesi veya hesabın çalınmaya yönelik işlemler sebebi ile oturum engeli karşınıza çıkacaktır. Tabi diğer bir sebep şüpheli düşecek her türlü davranışın sergilenmesi.

Not: Ceza alanların yukarıdaki durumdan farklı olduğunu belirtelim. Yaptırım süresi dolana kadar hesap kullanımı veya bazı özellikler kısıtlanır.

Ceza ve aksaklıkların testi için eğer hesabınıza girebiliyorsanız profil alanındaki herhangi bir seçeneği değiştirmeye çalışın. Sıkıntı varsa izin vermeyecek.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.