Twitter e-posta adresi nasıl değiştirilir

Andronova

Zaman zaman sosyal ağlarla ilgili bir çok sorun için makale hazırlıyoruz. Örnek Twitter e-posta adresi nasıl değiştirilir yazımızdaki adımlar esasında bu işlerden pek alakalı olmayan kullanıcılar için oluşturulmuştur.

İçeriğimizde hem Twitter mail adresi nasıl değiştirilir sorusuna yanıt verdik hem de mail adresini değiştiremiyorum sorununa çözüm bulmaya çalıştık.

Twitter uygulamasında kullanıcılar e-posta adreslerini değiştirebilmek için hangi adımları takip edeceğini bazen bilemez. Yanlış bir şey yapmamak adına Google’ dan ilgili konuyu araştırırlar. Özellikle resimli alanlara göz atarlar. İçeriğimiz metin ile ilerlemiştir ve problemle karşılaşıldığında öneri numara özerinden yardımcı olma imkanı verilmekte.

Twitter uygulaması diğer sosyal medya araçları gibi en çok kullanılan sosyal medya araçlarından biridir. Twitter son dönemde eklediği bir çok özellikle üye sayısını her geçen gün artırmaktadır. Milyonlarca üyesi bulunan tiwitter uygulaması kullanıcıları e-posta adresini değiştirmek istediklerinde hangi aşamaları yapmaları gerektiğini bu haberimizde paylaşacağız.

Twitter e-posta adresini değiştirme nasıl yapılır

Twitter, üyelik sırasında üyelik işlemlerinin tamamlanması için e-posta adresi istemektedir. E-posta adresi ise sizin tarafında şifresi bilinen bir email adresi olması gerekmektedir. Çünkü twitter sizlere üyelik aşamasında e-posta adresinize doğrulama linki göndermektedir. Bundan dolayı eğer bu şifreyi bilemediğinizde üyelik işlemleriniz tamalanmadığından dolayı twitter uygulamasını kullanamayacaksınız.

E-posta adresinizin doğru bir şekilde girilmesi sizler için başka bir kolaylık sağlamaktadır. Daha sonra eğer twitter şifrenizi unuttuğunuzda bu tanımladığınız e-posta adresi ile şifrenizi yeniden tanımlayabilirsiniz. Şimdi eğer üyelik hesabını oluştururken vermiş olduğunuz e-posta adresinizi artık kullanmıyorsanız veya bu mail adresiniz başkaları tarafından ele geçirildiyse yapmanız gereken bir e-posta adresini twitterdan kaldırıp yenisini eklemenizdir. Bu işlemi twitter temel hesap ayarlarınızdan yapabilirsiniz.

Twitter mail adresini değiştirmek için gerekenler aşağıda adımlar halinde anlatılmıştır;

  • İlk olarak twitter hesabınıza giriş yapınız. Bilgisayarınızda yüklü olan herhangi bir tarayıcı ile bu işlemi yapabilirsiniz.
  • Ardından hesabınıza giriş yaptıktan sonra twitter seçeneklerine ulaşabilmek için sağ üst köşede yer alan profil resminize tıklayınız. Aşağıdaki resimde görünen seçenekler karşınıza gelecektir.
Twitter e-posta adresini değiştirme
Twitter e-posta adresi nasıl değiştirilir
  • Açılan seçenekler içerisinden hesabınızla alakalı ayarları yönetebileceğiniz ekrana ulaşabilmek için Ayarlar yazısına tıklayınız.
  • Bu işlemin ardından bir çok ayar seçeneği karşınıza gelecektir bu sekmeler içerisinde ise profil ayarlarınızı yapabileceğiniz “Hesap Ayarları” na tıklayınız.
  • Bu bölümde ise temel hesap bilgilerinizi değiştirebilirsiniz. Bu kısımda e-posta adresiniz yanı sıra kullanıcı adınızı da değiştirme imkanınız bulunmaktadır.

Twitter mail adresini değiştiremiyorum

Twitter mail adresi değişmiyor şikayetlerini yapanlar çoğu genelde aynı şeylerle karşılaşırlar. Ya adımları yanlış yaparlar ya da ağda çıkan bir aksaklığın olası sonuçları kaynaklıdır.

Yazı devamında bazı sebeplerin başlıklı haline yer vereceğiz. Yani ayrı başlıklarla konuyu parça parça ele alacağız.

Adımlar sırasında karşınıza bir uyarı çıkıyorsa işte o uyarı ile net bir çözüm sunulacaktır. Eğer çıkan bir uyarı yok ama sizi aynı alanda başa döndürüyorsa işte buradaki etkenlerin farklı sebepleri olacaktır.

Uygulamanın olası problemleri

Geliştiricilerin zaman zaman çıkardığı bazı sürümlerin cihazlarla uyum sorunu yaşadığı görülür. Bu çok sık olmamakla birlikte her uygulamada az veya çok yaşanır. Çözümde ise önceki versiyona dönmek yeterli olur.

Yukarıdakini uygulamadan önce Android kullanıcılarının telefonlarındaki ayarlar ekranında bulunan uygulamalar alanına girip Twitter seçeneğini bulmanız gerekiyor. Sonrasında içerisindekilerin çalıştırılması gerekiyor.

Hesap tarafındaki problemler

Hesabın engellenmesine sebep olacak etkenler oluyor. Örnek kişinin sürekli yanlış şifre girmesi veya hesabın çalınmaya yönelik işlemler sebebi ile oturum engeli karşınıza çıkacaktır. Tabi diğer bir sebep şüpheli düşecek her türlü davranışın sergilenmesi.

Not: Ceza alanların yukarıdaki durumdan farklı olduğunu belirtelim. Yaptırım süresi dolana kadar hesap kullanımı veya bazı özellikler kısıtlanır.

Ceza ve aksaklıkların testi için eğer hesabınıza girebiliyorsanız profil alanındaki herhangi bir seçeneği değiştirmeye çalışın. Sıkıntı varsa izin vermeyecek.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.