Twitter erişim sorunu nedeni internette DDoS saldırıları

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Türkiye dahil dünya genelinde internet erişiminde sorunlar görülmekte. Yapılan açıklamada internette DDoS saldırıları nedeniyle Twitter gibi büyük sitelere ara ara erişim sorunu görülmekte. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom / Avea

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Dün öğleden sonra başlayan Türkiye dahil dünya genelinde görülen bazı sitelere erişim sorunu hala devam etmekte. Yer alan bilgiye göre DynDNS gibi büyük sağlayıcılara yapılan DDoS saldırıları nedeniyle bazı web sitelerine ara ara erişim sorunu görülmekte.

Twitter erişim sorunu nedeni internette DDoS saldırıları

Yapılan açıklamada saldırı büyük oranda engellendi. Ama halan saldırıların devam ettiği ve az da olsa yavaşlama sorununun bulunduğu belirtildi.

Saldırının başladığı saatlerde 2 saat kadar bir kesinti olduğu açıklaması, saldırının büyüklüğünü ortaya koydu. Dünya’ nın önde gelen bazı web site servis sağlayıcılarının da yaptığı açıklamada, bu saldırının tüm sistemleri etkilediği açıklandı.

Şuana kadar en çok etkilenen büyük sitelerden bazıları ise Paypal, Reddit, Spotify ve Twitter oldu. Saldırı ara ara güç kazanabiliyor. Özellikle saldırı Amerika da halen büyük etki yapmakta. Saldırılar dursa da etkisi zamanla geçmesi bekleniyor.

İnternette DDoS saldırıları

Twitter erişim sorunu nedeni internette DDoS saldırıları

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam


Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2017, 12:29

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.