Twitter eski tweetleri göremiyorum nasıl görülür

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Twitter eski tweetleri göremiyorum olarak yapılan aramalarda genelde eski tweetler çıkmıyor sorunu yaşandığında sorulmakta. Esasında eski tweetleri görmek için en iyi iki üç yöntemden bahsedeceğiz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Bu konuyu dün bir arkadaşımızın yardıma ihtiyacı olduğundan dolayı araştırma gereği duyduk. Gerekli araştırma yaparak bu makaleyi hazırladık.

Bazen insanlar eski atmış oldukları tweetleri silme gereği duyarlar. Bunun olası sebepleri arasında pişman oldukları bir şeyi paylaşmaları yatmakta. Bizdeki durum ise ilgili tarihte paylaşılan içeriğin önemli olduğundan ulaşma ihtiyacı duyulmasından.

Eski tweetleri görme mümkün mü?

Evet. Eğer silmediyseniz biraz zahmetli olsa dahi erişim yapmanız mümkündür. Sıkıntı olan baya uğraştırma olasılığının olması. Özellikle eski bir hesap olması ve çokça paylaşım yapma durumu söz konusu ise.

Tabi bazılarının eski tweetler görülmüyor şeklinde paylaşımları oluyor. Bunun hakkında da gerekli açıklamayı aşağıya bırakacağız. Devamında da önemli bir uyarıyı sizlerle paylaşacağız.

Twitter eski tweetler nasıl görülür?

Genelde bilgisayar kullanılmasını öneriyoruz. Geçmişe bakmak daha kolay olacak. Öneri adımlarımızda alternatif bir kaç yöntemden söz edeceğiz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Eski tweet nasıl görülür sorusuna yanıt olarak kullanacağınız yöntemler şunlardır:

 • Retweet (Tweetler ve yanıtlar) alanından kontrol etme. Örnek olarak kendi hesabımızı bağlantısını paylaşalım. twitter.com/teknolojihaber_/with_replies
  • Neden tweet ve yanıtlar alanından bakıyoruz diyenler için diğer türlü belli tarihlerin altına inmediğinden.
 • Diğer önerimiz bilgisayardan hesabınızın oturumunu açıp arama alanına aşağıdaki bağlantıyı yaptırıp aratmanız.
  • from:teknolojihaber_ since:2016-01-01 until:2016-12-30 (Alt çizgi kullanıcı adımızda yer alıyor. Yani bunu eklemiyorsunuz)
 • Arşiv özelliğinden yararlanma. Bunun için hesabınızın arşivini oluşturup indirip geçmiş paylaşımlarınıza ulaşacaksınız.

Twitter arşivi indirme adımları

Sırasıyla izleyeceğini adımların görselleri ile anlatımı aşağıya ekliyoruz. Harfiyen işlemleri yaptığınızda eski paylaşımları görmek mümkün olacak.

 • Profilinizin üstüne dokunun,
 • Yanda bir sekme açıldığını göreceksiniz,
 • Ayarlar ve gizlilik” bölümüne geçin,
 • Hesabın” başlığına dokunun,
 • Arşivinizi indirmeniz gereken alana dokunun,
 • 2 Gün içerisinde veri hazırlanacağı bilgisi karşınıza gelecek. Bize göre bir kaç saat veya gün içerisinde arşiv hazır olacaktır.
Twitter eski tweetleri gorme 1
Twitter eski tweetleri görme göremiyorum

Resimlere baktığınızda adımları kolayca yapacaksınız. Sorun yaşayanlar tarayıcı kullanmalarını öneriyoruz.

Twitter eski tweetleri gorme 2
Twitter eski tweetleri gremiyorum

Hesabın alanında dokunduğunuzda son görseldeki veri indirme alanı açılacak. Burası pasifse büyük ihtimal birden fazla talep gönderimi yapılmıştır. Ya da ceza durumları ile alakalıdır.

Twitter eski tweetleri gorme 3
Twitter eski tweetler gözükmüyor

Twitter eski tweetleri göremiyorum

Eski tweetleri görme neden göremiyorum sorunuza yanıt vermek için ufak bir gereksinimlere göz attık. Anladığımız kadarı ile belli karakteri aşan paylaşımlarda belli bir tarihe kadar olan uygulama üzerinden çıkmakta. Tabi bilgisayardan da aynı durumla karşı karşıya kalacaksınız.

Eski tweet nasıl görülür sorusuna yanıt yukarıda resimli anlatımda yer almakta. Birde isterseniz uygulamanın destek birimine yazarak yardım istersiniz.

Twitter eski tweetleri göremiyorum sorunu

Eski tweetleri görememe sorunuyla karşılaşıyorsanız, işte olası nedenler ve çözümler:

 1. Arama Sınırlamaları: Twitter, arama işlevinde bazı sınırlamalar getirebilir. Özellikle kullanıcıların çok eski tweetleri veya çok fazla tweeti aramaları durumunda, Twitter arama sonuçlarını sınırlayabilir. Bu nedenle, eski tweetleri ararken, arama parametrelerini daraltmayı deneyebilirsiniz. Örneğin, belirli bir kullanıcının veya belirli bir tarihten önceki tweetleri aramak yerine, daha spesifik arama kriterleri kullanabilirsiniz.
 2. Hesap Ayarları: Bazı durumlarda, Twitter hesap ayarlarınızda yapılandırmalar yapmanız gerekebilir. Eski tweetleri görmek için hesap ayarlarınızda aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:
  • Twitter hesabınıza giriş yapın ve sağ üst köşedeki profil simgenize tıklayın.
  • Açılan menüden “Ayarlar ve gizlilik” seçeneğini seçin.
  • Sol taraftaki menüden “Gizlilik ve Güvenlik” sekmesine gidin.
  • “Tweetlerinizi Ara” başlığı altında, “Tweetlerinizin aramalara açık olmasını istiyor musunuz?” seçeneğini kontrol edin. Bu seçeneğin etkin olduğundan emin olun.
  • Değişiklikleri kaydetmek için sayfanın en altına gidin.
 3. Teknik Sorunlar: Twitter platformunda bazen geçici teknik sorunlar yaşanabilir. Bu durumda, eski tweetleri görememe sorunu ortaya çıkabilir. Bu tür bir sorun olduğunda yapabileceğiniz en iyi şey, bir süre beklemek ve daha sonra tekrar denemektir. Twitter genellikle bu tür sorunları kısa sürede çözer.
 4. Uygulama Güncellemeleri: Twitter mobil uygulamaları zaman zaman güncellemeler alır. Bu güncellemeler, kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve hataları düzeltmek için yapılır. Eğer eski tweetleri görememe sorunu, mobil uygulamayı kullanırken ortaya çıkıyorsa, uygulamayı güncellemeyi veya alternatif olarak Twitter web sürümünü kullanmayı deneyebilirsiniz. Farklı platformlarda deneme yaparak sorunun mobil uygulama ile mi yoksa web sürümüyle mi ilgili olduğunu belirleyebilirsiniz.
 1. Destek Talebi Oluşturma: Eğer yukarıdaki çözüm önerileri sorunu çözmediyse ve hala eski tweetleri görememe sorunu yaşıyorsanız, Twitter destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Twitter’ın resmi destek kanallarından birine başvurarak sorununuzu bildirebilir ve teknik yardım talep edebilirsiniz. Destek ekibi, sorununuzu inceleyerek size özel çözüm önerileri sunabilir.

Tehlikeli yöntemlerden uzak durun

İnternette yapacağınız aramalarda denk geleceğiniz bir yöntem ise, 3. parti uygulamaların kullanımı ve tweetleri görüntüleme sitelerden yararlanılması. Biz sizin yerinize bir sitede bunu test ettik. Önce sahte bir hesap oluşturup bunla erişim izni verdik. Hizmeti şöyle bir kurcaladık. İşimizi çözecek alana girdiğimizde ücretli hizmetten yararlanmamız gerektiği notu ile karşılaştık.

Kısaca bu başlıkta aradığınız durum için kullanmak istiyorsanız 5-6 Euro veya Dolar ödemeniz gerekecek. Tabi bununda garantisi var mı net bilmiyoruz. Anladığımız kadarı ile hesabınızdaki arşivi indirip ilgili panel üzerinden arşivi yükleyip paylaşımlarınızı görüntüleyeceksiniz.

Yardıma ihtiyacı olanların Twitter canlı destek hattı içerimize bakmalarını öneriyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir