Twitter eski tweetleri göremiyorum nasıl görülür

Twitter eski tweetleri görme

Twitter eski tweetleri göremiyorum olarak yapılan aramalarda genelde eski tweetler çıkmıyor sorunu yaşandığında sorulmakta. Esasında eski tweetleri görmek için en iyi iki üç yöntemden bahsedeceğiz.

Andronova

Bu konuyu dün bir arkadaşımızın yardıma ihtiyacı olduğundan dolayı araştırma gereği duyduk. Gerekli araştırma yaparak bu makaleyi hazırladık.

Bazen insanlar eski atmış oldukları tweetleri silme gereği duyarlar. Bunun olası sebepleri arasında pişman oldukları bir şeyi paylaşmaları yatmakta. Bizdeki durum ise ilgili tarihte paylaşılan içeriğin önemli olduğundan ulaşma ihtiyacı duyulmasından.

Eski tweetleri görme mümkün mü?

Evet. Eğer silmediyseniz biraz zahmetli olsa dahi erişim yapmanız mümkündür. Sıkıntı olan baya uğraştırma olasılığının olması. Özellikle eski bir hesap olması ve çokça paylaşım yapma durumu söz konusu ise.

Tabi bazılarının eski tweetler görülmüyor şeklinde paylaşımları oluyor. Bunun hakkında da gerekli açıklamayı aşağıya bırakacağız. Devamında da önemli bir uyarıyı sizlerle paylaşacağız.

Twitter eski tweetler nasıl görülür?

Genelde bilgisayar kullanılmasını öneriyoruz. Geçmişe bakmak daha kolay olacak. Öneri adımlarımızda alternatif bir kaç yöntemden söz edeceğiz.

Eski tweet nasıl görülür sorusuna yanıt olarak kullanacağınız yöntemler şunlardır:

 • Retweet (Tweetler ve yanıtlar) alanından kontrol etme. Örnek olarak kendi hesabımızı bağlantısını paylaşalım. twitter.com/teknolojihaber_/with_replies
  • Neden tweet ve yanıtlar alanından bakıyoruz diyenler için diğer türlü belli tarihlerin altına inmediğinden.
 • Diğer önerimiz bilgisayardan hesabınızın oturumunu açıp arama alanına aşağıdaki bağlantıyı yaptırıp aratmanız.
  • from:teknolojihaber_ since:2016-01-01 until:2016-12-30 (Alt çizgi kullanıcı adımızda yer alıyor. Yani bunu eklemiyorsunuz)
 • Arşiv özelliğinden yararlanma. Bunun için hesabınızın arşivini oluşturup indirip geçmiş paylaşımlarınıza ulaşacaksınız.

Twitter arşivi indirme adımları

Sırasıyla izleyeceğini adımların görselleri ile anlatımı aşağıya ekliyoruz. Harfiyen işlemleri yaptığınızda eski paylaşımları görmek mümkün olacak.

 • Profilinizin üstüne dokunun,
 • Yanda bir sekme açıldığını göreceksiniz,
 • Ayarlar ve gizlilik” bölümüne geçin,
 • Hesabın” başlığına dokunun,
 • Arşivinizi indirmeniz gereken alana dokunun,
 • 2 Gün içerisinde veri hazırlanacağı bilgisi karşınıza gelecek. Bize göre bir kaç saat veya gün içerisinde arşiv hazır olacaktır.
Twitter eski tweetleri gorme 1
Twitter eski tweetleri görme göremiyorum

Resimlere baktığınızda adımları kolayca yapacaksınız. Sorun yaşayanlar tarayıcı kullanmalarını öneriyoruz.

Twitter eski tweetleri gorme 2
Twitter eski tweetleri gremiyorum

Hesabın alanında dokunduğunuzda son görseldeki veri indirme alanı açılacak. Burası pasifse büyük ihtimal birden fazla talep gönderimi yapılmıştır. Ya da ceza durumları ile alakalıdır.

Twitter eski tweetleri gorme 3
Twitter eski tweetler gözükmüyor

Twitter eski tweetleri göremiyorum

Eski tweetleri görme neden göremiyorum sorunuza yanıt vermek için ufak bir gereksinimlere göz attık. Anladığımız kadarı ile belli karakteri aşan paylaşımlarda belli bir tarihe kadar olan uygulama üzerinden çıkmakta. Tabi bilgisayardan da aynı durumla karşı karşıya kalacaksınız.

Eski tweet nasıl görülür sorusuna yanıt yukarıda resimli anlatımda yer almakta. Birde isterseniz uygulamanın destek birimine yazarak yardım istersiniz.

Tehlikeli yöntemlerden uzak durun

İnternette yapacağınız aramalarda denk geleceğiniz bir yöntem ise, 3. parti uygulamaların kullanımı ve tweetleri görüntüleme sitelerden yararlanılması. Biz sizin yerinize bir sitede bunu test ettik. Önce sahte bir hesap oluşturup bunla erişim izni verdik. Hizmeti şöyle bir kurcaladık. İşimizi çözecek alana girdiğimizde ücretli hizmetten yararlanmamız gerektiği notu ile karşılaştık.

Kısaca bu başlıkta aradığınız durum için kullanmak istiyorsanız 5-6 Euro veya Dolar ödemeniz gerekecek. Tabi bununda garantisi var mı net bilmiyoruz. Anladığımız kadarı ile hesabınızdaki arşivi indirip ilgili panel üzerinden arşivi yükleyip paylaşımlarınızı görüntüleyeceksiniz.

Yardıma ihtiyacı olanların Twitter canlı destek hattı içerimize bakmalarını öneriyoruz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın