Twitter gece modu nasıl açılır ve kapatılır?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Twitter gece modu açma ve gece modu kapatma nasıl yapılır? Twitter, kullanıcılarına yeni bir özellik getirdi. Artık Android ve iPhone telefonlarda gece modu kullanılabilecek. peki gece modu nasıl etkinleştirilir?

Ad imageAd image
Twitter gece modu nedir? Twitter uygulamasına getirilen bu yenilik ile artık hem yazılarda daha net görünüm hemde pil tüketiminde tasarruf sağlanacak. Daha az pil kullanımı sağlayacak bu özellik diğer bazı uygulamalarda da bulunmakta.

Twitter Gece modu nedir? Nasıl etkinleştirilir?

Twitter gece modu, Twitter gece modu özelliğinin amacı gece kullanımda beyaz ışık ön plana çıktığı için gözü yoruyordu. Gece modunda Twitter yeni bir tasarım ekleyerek koyu renklerin kullanımı ile gözleri daha az yormak için bu şekilde bir tasarım oluşturmuş. Twitter gece modu etkinleştirildiğinde tüm Twitter koyu renklere bürünüyor ve kullanım esnasında daha az ışık ve görsellik olarak gözü yormayan renkler kullanıyor. Twitter gece modu ilk olarak Android telefonlara gelmişti. Geçtiğimiz günlerde Twitter gece modu iOS kullanıcıları için de yayınlandı. Her iki platformda da gece modu kullanılabiliyor. 

Twitter gece modunu etkinleştirmek için Twitter uygulamasına giriş yaparak Ayarlar simgesine dokunuyoruz. 

Twitter gece modu iphone
Gece modunu aç seçeneğine dokunuyoruz. 
iphone Twitter gece modu nasıl açılır
Gece modu etkinleştirildi. 
Twitter gece modu nasıl açılır ve kapatılır?
Twitter gece modu nasıl kapatılır? Twitter gece modunu kapatmak için ise Gece modunu kapat seçeneğine dokunmanız yeterli. 
Twitter gece modu kapat

Twitter gece modu Android ve Twitter gece modu iPhone haberimizle resimli olarak anlattık.


Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2018, 17:19

Ad imageAd image
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.