Twitter Gizli Hesap Paylaşımları Görme

Twitter gizli hesaptaki paylaşımları görme adlı paylaşımlara dikkat etmenizi öneriyoruz. Bu haber, bu tarz hizmetlerin tehlikesinden bahsetmek adına oluşturulmuştur.

Muhammed Hamza
Yazar Muhammed Hamza

Öncelikle, Twitter gizli hesap paylaşımları görme uygulaması adı altında yer alan paylaşımlara dikkat etmenizi öneriyoruz. Burada birden çok tehlike yaşanabiliyor.

Teknoloji destek

Twitter gizli hesap görme uygulaması paylaşımlarında yer alan durum şöyle:

  • Kendi oluşturdukları sayfalarda veya topluma açık sitelerde yapılan paylaşımlara yerleştirilen keylogger.
  • Yapılan fake sayfalarda karşı tarafın bilgilerini görmek adına hesabınızla giriş yapmanızı isteyerek hesabınızın bilgilerine ulaşma.
  • Uygulamalara yerleştirilen zararlı kodlar.
  • Üçüncü parti dediğimiz uygulamalardaki izinlerin yol açtığı sorunlar. (Hesaba kısmi erişim izinleriyle kişi adına paylaşımda bulunma, beğeni yapma veya takip etme)
  • İşe yarayan uygulama veya sitelere hesabınıza erişim izni verdiğinizde oluşan geliştirici cezaları. Sık görülmese de, ilgili sosyal medya ağının fark ettiğinde hesaba uyguladığı yaptırımlar oluyor.

Twitter Gizli Hesap Paylaşımları Görme Genel Bilgi

Twitter’da Gizli Hesaplar paylaşımlarını sadece o hesapları takip eden kişiler görebilir. Gizli Hesaplar, genellikle kişisel veya özel konular hakkında tweet atmak isteyen kişiler tarafından kullanılır ve paylaşımları yalnızca belirli kişilerin görebilmesini sağlar.

Gizli bir hesap sahibiyseniz ve paylaşımlarınızı belirli kişilerle paylaşmak istiyorsanız, bu kişileri hesabınızı takip etmeye davet edebilirsiniz. Ayrıca, hesap ayarlarınızda belirli kişilerin sizi takip etmesine izin verebilir veya ret edebilirsiniz.

Bir gizli hesabın paylaşımlarını görmenin başka yolları da vardır. Örneğin, hesap sahibi bir tweet’i retweet ederse veya bir yanıt verirse, tweet’in paylaşımı genellikle herkes tarafından görülebilir hale gelir. Bunun yanı sıra, Twitter’da arama yaparak Gizli Hesapların tweet’lerini bulmak mümkündür, ancak bu hesapları takip etmeniz gerekmeyecektir.

Ancak unutmayın ki, gizli hesaplar kişisel veya özel konular hakkında tweet atmak isteyen kişiler tarafından kullanıldığından, gizli hesapların paylaşımlarını herkesin görmesi doğru olmayabilir. Hesapların özel ve kişisel olabileceğini ve paylaşımlarının sadece belirli kişilerle paylaşılması gerektiğini unutmayın.

Twitter gizli hesap paylasimlari gorme 2
Twitter gizli hesapları görme uygulaması

Twitter Gizli Hesap Paylaşımları Görme Uygulamaları

Twitter’daki Gizli Hesaplar, belirli kişilerin onayına açık olan hesaplardır ve sadece bu kişiler hesabın paylaşımlarını görebilirler. Lakin, bazı kullanıcılar, Gizli Hesap paylaşımlarını görmek için yanıltıcı yollar kullanabilirler. Örneğin, takipçisi olmadıkları bir Gizli Hesap’taki paylaşımları görmek için sahte hesaplar açabilirler. Bu, Twitter’ın kurallarına aykırıdır ve hesapların kapatılması veya yasaklanmasıyla sonuçlanabilir.

Ayrıca, bazı üçüncü taraf uygulamaları, Twitter hesaplarını takip etmek, paylaşımları analiz etmek ve takipçi sayısını artırmak için kullanılır. Ancak, bu uygulamaların Gizli Hesaplar’ın paylaşımlarını görme özelliği yoktur ve Gizli Hesap sahipleri, takipçilerinin sayısını yapay yollarla artırmak için bu tür uygulamaları kullanmamaları konusunda uyarılır.

Gizli hesap paylaşımlarını görme uygulamaları gibi bir şey yoktur ve kullanıcılar, Gizli Hesapların gizliliğine saygı göstermelidirler. Hesap sahipleri, paylaşımlarını sadece onayladıkları takipçilerle paylaşmalı ve amacına uygun şekilde kullanmalıdırlar.

Gizli hesaplar, kişisel ya da iş amaçlı kullanıcılar tarafından tercih edilebilir. Özellikle, belirli bir takipçi kitlesine yönelik özel içerikler paylaşmak isteyen kişiler için Gizli Hesap kullanımı yaygındır. Ancak, bu hesapların gizli olması nedeniyle paylaşımların kitlelere ulaşması sınırlıdır.

Takipçi sayısını artırmak için bazı yöntemler kullanabilirler. Bunlar arasında, tweetlerde anahtar kelime kullanımı, düzenli tweet atma ve paylaşımların dikkat çekici olması yer alır. Ayrıca, belirli bir sektörde uzmanlık sahibi olan kişilerin paylaşımlarını takip ederek ve etkileşimde bulunarak, bu kişilerin kendi Gizli Hesaplarına takipçi olarak katılmasını sağlayabilirler.

Gizli hesapların paylaşımlarını görmek adına bazı yanıltıcı yöntemler dışında, Twitter’da bu hesapların paylaşımlarını görme özelliği yoktur. Hesap sahipleri, paylaşımlarını sadece takipçileriyle paylaşmalı ve Twitter’ın kurallarına uygun şekilde hareket etmelidirler. Aksi takdirde, hesaplarının kapatılması veya yasaklanması söz konusu olabilir.

Bu yöntem, belirli bir takipçi kitlesiyle özel içerik paylaşmak isteyen kişiler için uygun bir seçenektir. Ancak, paylaşımların kitlelere ulaşması sınırlıdır ve takipçi sayısını artırmak için yanıltıcı yöntemler kullanmamalıdır. Ayrıca, Twitter’ın kurallarına uygun şekilde hareket etmek ve paylaşımların gizliliğine saygı göstermek önemlidir.

Twitter gizli hesap paylasimlari gorme 3
Twitter gizli hesap paylaşımları görme uygulaması

Twitter Gizli Hesap Paylaşımları Görme Siteleri

Bir dönem sık karşılaştığımız siteler vardı. Farklı sosyal medya ağlarında bu hizmetlerle az çok gizli hesapta yer alan paylaşımlara ulaşılırdı. Tabi bir çok popüler ağ buna yönelik ciddi çalışmalar yaptı ve şimdilerde pek işe yarar uzun hizmet veren siteler yer almıyor.

Şunlara dikkat edelim:

  • Bu tarz hizmetlerden uzak durmanızı öneriyoruz. Lakin illa kullanacağım diyorsanız, sizden hesabınız üzerinden işlem yapmanız isteniyorsa, sahte bir Twitter hesabı açın ve onla işlem yapın. Kısaca, kullandığınız hesabınızı riske atmayın.
  • İşlem yaptığınız cihazların güvenirliğinden emin olun ve gerekiyorsa oturum açmada ve bankacılık işlemlerinde kullanmadığınız bir cihazla işlem yapın.
  • Şifrenizi ve kişisel bilgilerinizi girmenizi istediği hizmetlerden uzak durun.

Twitter gizli hesap paylaşımları görme haberimiz buraya kadar.

Öneri makalelerimiz:

Teknoloji destek
Uzun yıllardır hem teknoloji hem makale konusunda çalışmış biri. Zaman zaman karşılaştığı teknolojik sorunları araştıran ve bunlara yönelik çözüm içerikleri de hazırlamakta.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir